Związek. Jak zniszczyć konkurencję?
<< Wróć do listy

Związek. Jak zniszczyć konkurencję?


Jeśli jesteś w związku i czujesz, że Twój partner albo partnerka zaczyna kręcić coś na boku, to bardzo łatwo jest zacząć działać emocjonalnie i w praktyce wszystko zepsuć. Na tym filmie powiem Ci jak wyjść z takiej sytuacji obronną ręką.

Na początku warto rozróżnić jak poważna jest to sytuacja. Czy Twój partner wdał się w zaledwie niewinny flirt, czy może wręcz jest już zauroczony w jakieś innej osobie.Najlepszym wskaźnikiem, który pokaże Ci jak poważny jest to problem, jest to jak obecnie wygląda Twoja relacja. Czy zauważyłeś, że ostatnio Twój partner mocno się od Ciebie odsunął? Tylko trochę się odsunął? A może nic się nie zmieniło i cały czas jest ciepły i czuły?

Jak wspominałem w Filmie: „Czy można kochać dwie osoby na raz” relacje damsko-męskie są jednotorowe, to znaczy, że jeśli nadal widzisz spore zainteresowanie swojego partnera w stosunku do Ciebie, to najprawdopodobniej nic więcej nie dzieje się na boku. Im większy dystans pojawił się ostatnio, tym bardziej poważna jest to sprawa i tym szybciej musisz reagować.

Jeśli sprawa nie jest jeszcze zbyt poważna i na razie po prostu widzisz jakieś zagrożenie ze strony jakiegoś kolegi lub koleżanki, z którym Twój partner się spotyka, to najlepszym sposobem na zabezpieczenie się przed ewentualną zdradą jest jak najlepsze zadbanie o Twój związek. Zadbanie o naprawę równowagi uczuć – jeśli czujesz, że ostatnio była mocno zachwiana na Twoją niekorzyść.

Wyeliminowanie wszelkich negatywności ze swojego zachowania – np. skończenie z okazywaniem zazdrości i pretensjami. Warto także zadbać o wzmocnienie przyjacielskiej więzi między wami. Im bardziej się zbliżysz do swojego partnera, tym mniejsza szansa, że on będzie się angażował w jakąś inną relacje.

Kiedy ciągle widzisz zaangażowanie u Twojego partnera, najlepsze rezultaty przynoszą bardzo pozytywne komunikaty z Twojej strony – możesz mówić o tym, czego się boisz i co Cię niepokoi, ale zamiast zakazów czy kontroli, podkreślaj, że ufasz swojemu partnerowi i nie masz zamiaru go sprawdzać.W praktyce jeśli do zdrady dojdzie w momencie, kiedy w Twoim związku jest względnie dobrze, to znaczy, że druga strona ma najprawdopodobniej wysokie skłonności do zdrady, więc lepiej na dłuższą metę i tak nie budować z nikim takim związku.

Jednak sprawa wygląda trochę inaczej, kiedy sytuacja jest bardzo poważna, partner mocno się od Ciebie odsunął i widzisz, że w każdej chwili może dojść do zdrady. Wtedy wyeliminowanie błędów związanych z pretensjami, zazdrością i ogólne dążenie do naprawienia równowagi uczuć między wami nadal jest podstawą, ale na dłuższą metę może być niewystarczające, jeśli zagrożenie jest bardzo realne.

W końcu nie możesz zaakceptować, że Twój partner ewidentnie zaczął z kimś romansować – nawet przez sam fakt, że nic z tym nie zrobisz po tym jak się dowiedziałeś, stracisz na atrakcyjności. Jednak zakazy, przekonywanie i próby kontroli nadal nie są dobrym rozwiązaniem.

Jeśli Twój partner sam nie będzie chciał się upilnować, to Ty nie będziesz w stanie tego zrobić. Równie fatalnym rozwiązaniem jest postawienie ultimatum – „Albo urwiesz tą relacje na boku, albo z nami koniec!” – co nadal daje bardzo dużą kontrolę Twojemu partnerowi i komunikuje nic innego jak: „Wybierz mnie! Cały czas jestem na wyciągnięcie ręki” – a poza tym to nie eliminuje przyczyny problemu: między wami nadal jest kiepsko i nie zrobiłeś nic co sprawiłoby, że Twój partner sam chciałby wybrać Ciebie.

Najlepszym sposobem na wyeliminowanie konkurencji w takiej sytuacji jest postawienie Twojego partnera przed faktem dokonanym: „Widzę, że spotykasz się z kimś. Rozumiem, nie mam żalu, mogłeś się zakochać, ale wybacz, dla mnie taka sytuacja to zimny prysznic na moje uczucia do Ciebie. Nie jestem w stanie tego zaakceptować i niestety musimy się rozstać”.

Zerwanie relacji to najmocniejszy bodziec jaki możesz zafundować swojemu partnerowi, który sprawi, że natychmiast staniesz się ogromnym wyzwaniem. Dopiero, kiedy Twój partner poczuje, że traci kontrolę i już nie ma Cię na wyciągnięcie ręki, znowu będzie mógł coś do Ciebie poczuć.

Oczywiście może tutaj budzić się wątpliwość: „A co jeśli to nic nie da? Przecież przez to, tylko popchnę go tylko w czyjeś ręce”. Oczywiście musisz liczyć się z ryzykiem, że to nie wyjdzie. Jednak ryzyko jest dużo mniejsze niż Ci się wydaje, bo rozstanie jest tak potężnym emocjonalnym bodźcem, że jeśli Twój partner w ogóle na to nie zareaguje, to znaczy, że nic innego też nie pomoże.

To co Ci przedstawiłem na dzisiejszym filmie, to tylko krótki zarys planu, który możesz wykorzystać. Jeśli taka sytuacja dotyczy Ciebie, to koniecznie zapoznaj się z moim kursem „Jak budować i naprawiać związek”, który znajdziesz na stronie kursy.jakzdobywac.pl.

Za dwa tygodnie natomiast powiem Ci co możesz zrobić, żeby pokonać konkurencje, kiedy dopiero zaczynasz się z kimś spotykać, ale jeszcze nie jesteś w związku.

A jeśli chcesz otrzymywać więcej filmów o relacjach w przyszłości, koniecznie subskrybuj ten kanał.

Do zobaczenia
Robert Marchel

 
Zbliża się godzinne Szkolenie Online: "4 poziomy pracy nad związkiem"
0 Dni
0 Godzin
0 Minut
0 Sekund