Związek na CAŁE ŻYCIE. 5 rewolucyjnych zasad
<< Wróć do listy

Związek na CAŁE ŻYCIE. 5 rewolucyjnych zasad

Chcesz więcej wiedzy?
Zapisz się na 50 minutowe Szkolenie Online:
W społeczeństwach zachodnich blisko 50% małżeństw kończy się rozwodem. Jednak zdecydowana większość związków kończy się jeszcze zanim w ogóle dojdzie do ślubu.

 

Poza tym nawet to, że związek przetrwa do końca życia nie oznacza jeszcze, że ludzie w tym związku są ze sobą szczęśliwi. Wiele par pozostaje ze sobą ze względu na dobro dzieci, albo zwyczajnie z przyzwyczajenia i braku innych perspektyw – a to nie ma nic wspólnego z wysoką jakością związku.

W tym tekście powiem Ci o tym jak uniknąć takiego losu. Przedstawię Ci 5 zasad budowania trwałego i szczęśliwego związku. Gotowy?

1. Pamiętaj, że będąc w związku, musisz przede wszystkim pozostać wierny sobie. Czasami warto pójść na różne kompromisy z partnerem, ale asertywność co do Twoich potrzeb jest krytycznie ważnym czynnikiem, jeżeli chodzi o trwałość związku. Jeśli za bardzo podporządkujesz się swojemu partnerowi – nie zależnie od tego, czy jesteś kobietą czy mężczyzną – to pokażesz się ze słabej, potrzebującej strony. Pamiętaj, że nie jesteś egoistą, kiedy będziesz prowadził swoje życie tak jak Ty chcesz. Egoistą jest osoba, która zmusza swojego partnera, żeby żył tak jak ona chce. To oznacza także, że musisz pozwolić swojemu partnerowi na życie w taki sposób w jaki on chce. Bardzo łatwo zamienić się w dyktatora i mówić innym co mają robić – ale to nie jest atrakcyjne i na dłuższą metę prowadzi do destrukcji związku. Dlatego dawajcie sobie dużo wolności.

2. Główną przyczyną kłótni jest brak szacunku i życzliwości w komunikacji między wami. Dlatego zwłaszcza, kiedy będziesz podejmował asertywne decyzje skup się na tym, żeby okazać jak najwięcej ciepła swojemu partnerowi.

3. Zabij monotonie, zanim ona zabije Twój związek. To jest poważny problem zwłaszcza par z długim stażem – ale osoby, które są ze sobą kilka miesięcy też nie powinny go lekceważyć. Żeby wasza relacja była żywa warto cały czas razem robić nowe rzeczy. Oczywiście najwygodniej jest spędzać wolny czas w domu, ale żeby zabić monotonie polecam co najmniej raz w tygodniu wychodzić z domu w nowe miejsca. Może to być restauracja, w której jeszcze nie byliście, może to być wspólne uprawianie jakiegoś sportu, albo wspólna rozrywka np. wydarzenie kulturalne w waszym mieście. W minimalnej wersji dobrze jest nawet wyjść na spacer. Inną świetną formą walki z monotonią są także podróże – nawet te krótkie jedno lub dwu dniowe wprowadzą trochę życia do waszej relacji.

 

 

4. Unikaj zdrady. Ale zamiast pilnować swojego partnera pilnuj przede wszystkim siebie. Musisz uważać zwłaszcza wtedy, kiedy czujesz, że w Twoim związku nie ma już takich fajerwerków jak na początku, a w Twojej pracy pojawiła się nowa atrakcyjna osoba. Jeśli pozwolisz sobie na tak zwany niewinny flirt, to szybko możesz się zaangażować w nową relację, a wtedy uczucia do obecnego partnera  jeszcze bardziej opadną. Jeśli nie chcesz przez całe życie skakać z kwiatka na kwiatek, to świadomie unikaj takich sytuacji.

5. Ostatnią, ale najważniejszą zasadą jest pilnowanie równowagi uczuć między Tobą, a Twoim partnerem. Im krócej jesteście ze sobą tym delikatniejsza jest to sfera i tym łatwiej ją naruszyć. Nie chodzi o to, że masz się ciągle pilnować i chodzić jak na szpilkach wokół swojego partnera, ale kiedy widzisz, że jemu zależy ostatnio trochę mniej, to Ty nie możesz zasypywać go oznakami zainteresowania ze swojej strony. Przy czym najgorzej wtedy działają negatywne oznaki zainteresowania. Np. on Ci nie odpisał -> Ty obrażasz się i pokazujesz mu, jak bardzo Cię to boli. Odrzucił Twoją propozycję spotkania -> Ty masz pretensje, że inne rzeczy są ważniejsze od Ciebie. Kilka takich zachowań może ujść Ci płazem, ale na dłuższą metę zabijesz w ten sposób uczucie w swoim partnerze.

Podobnych zasad jest znacznie więcej – dlatego jeżeli jesteś zainteresowany tym tematem koniecznie zapoznaj się z moim materiałem na temat związków –

Zobacz kurs Jak Budować i Naprawiać Związek 3.0

Zachęcam też do rozwiązania darmowego testu sprawdzającego jakość Twojego związku, który jest dostępny na jakzdobywac.pl.


Robert Marchel
Pobierz nagranie

 

Chcesz informacje o nowych filmach prosto na maila?
TEST ZWIĄZKU
0.00 zł
  • Co zrobić, aby zaczęło Wam zależeć;
  • Zbuduj głęboką więź z partnerem;
  • Wyeliminuj kłótnie;
96.99 zł
  • Poznaj prawa działające w dłuższych relacjach;
  • Zbuduj mocną więź ze swoim partnerem;
  • Ratuj swój związek w krytycznych momentach;
Zbliża się godzinne Szkolenie Online: "Związek na całe życie"
0 Dni
0 Godzin
0 Minut
0 Sekund