To zachowanie powoli zabija Twój związek - Robert Marchel
<< Wróć do listy

To zachowanie powoli zabija Twój związek

Bardzo częstym błędem, który niszczy równowagę zaangażowania między Tobą, a Twoim partnerem są pretensje - ale nie o to, że ktoś nie posprzątał, albo zapomniał podlać kwiatków. Takie pretensje oczywiście też budzą wrogość, ale nie działają aż tak niszcząco na związek.
 
Najgorsze są pretensje o to, że nie dostajesz od partnera tyle jego czasu, uwagi i miłości ile byś chciał. Są to na przykład pretensje o brak czasu, o to, że nie odpisał, nie chciał się spotkać, musi już kończyć rozmowę - i tak dalej.
 
W takich sytuacjach partner daje Ci sygnał, że potrzebuje więcej wolności, a Ty ignorujesz ten sygnał i żądasz więcej uwagi i miłości od partnera.
 
Albo innymi słowami: Twój partner pokazuje Ci brak zainteresowania - a Ty pokazujesz zainteresowanie w negatywny sposób - bo pokazujesz jak bardzo Cię to boli.
 
Dlatego pozbycie się pretensji o wszelkie formy braku zainteresowania po stronie partnera to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie natychmiast musisz wdrożyć.
 

Brak zainteresowania ze strony partnera - co robić?
 

Wyobraźmy sobie, że wysłałeś SMSa o treści: “Cześć Skarbie, jak Ci mija dzień?” Z Twojej strony jest to okazanie pewnego zainteresowania. Natomiast mija wiele godzin, aż w końcu partner wraca do domu i międzyczasie nie odpisał Ci na tego smsa. W takiej sytuacji możesz poczuć się zignorowany - co nie zmienia faktu, że nie warto pytać: “Dlaczego mi nie odpisałeś?”, czy “Jak mogłeś mnie tak zignorować”. Im więcej wrogości pojawi się w Twojej reakcji tym bardziej będziesz odpychał od siebie partnera.
 
Jeśli do tej pory wszystko było między Wami dobrze i to był taki pojedynczy przypadek, to oczywiście możesz poruszyć ten temat i zapytać się co się stało, że nie dostałeś odpowiedzi - pod warunkiem, że zrobisz to spokojnie i bez wyrzutów.
 
Natomiast jeśli czujesz, że partner już od jakiegoś czasu jest wycofany, to zapytanie o to nawet w spokojny sposób będzie tylko irytowało Twojego partnera i odpychało go od Ciebie. A drążenie tego tematu i tak nie jest Ci potrzebne. Najprawdopodobniej nie dostałeś odpowiedzi, bo Twój partner o tym zapomniał, albo nie chciało mu się odpisywać. 
 

Zobaczmy jeszcze inne przykłady tego samego błędu.

 
Partner woli umówić się ze swoimi przyjaciółmi niż spędzić czas z Tobą? Nie narzekaj na to, ani nie próbuj zmuszać, go do zmiany zdania. Pretensje o to, tylko będą łamały równowagę zaangażowania między Wami.
 
Partner bardzo szybko kończy rozmowy przez telefon, a Ty masz jeszcze niedosyt? Nigdy nie warto mieć pretensji o to, że komuś się czegoś nie chce. Jeśli Twój partner nie czuje chęci rozmowy, to pretensje o to nie sprawią, że nagle mu się zachce z Tobą rozmawiać.
 
Twój partner nie ma obowiązku Cię kochać. Nikt nie zakochuje ani nie odkochuje się na zawołanie. Jeśli czujesz, że jego/jej uczucia osłabły, to zastanów się co Ty możesz zrobić lepiej, żeby druga strona była bardziej zaangażowana.
 
Dzisiaj omówiliśmy w bardzo dużym skrócie tylko jeden z sześciu błędów, które niszczą uczucia Twojego partnera. Jeśli czujesz, że partner się o Ciebie nie stara, to pierwszym najważniejszych krokiem jest pozbycie się ze swojego zachowania wszystkich 6 błędów, które łamią równowagę zaangażowania.
 
Przygotowałem o tym specjalny materiał. Kliknij TUTAJ i zobacz wszystkie 6 błędów, które łamią równowagę zaangażowania.