Rozwój ma cenę wyższą niż myślisz
<< Wróć do listy

Rozwój ma cenę wyższą niż myśliszCzy Ty też marzyłeś o tym, żeby mieć kaloryfer na brzuchu? Albo żeby biegle mówić sześcioma językami? A może, żeby założyć własną firmę?

Jeśli tak, to pewnie należysz do większości. Ja natomiast, nie chcę znać ani 6 języków, ani mieć idealnie wyrzeźbionego kaloryfera na brzuchu – z prostego powodu, za tymi rzeczami idzie za wysoka cena, której nie chce płacić. Bo moje zasoby wolę przeznaczyć na ważniejsze dla mnie cele. O tym właśnie jest dzisiejsze nagranie.


To dość oczywiste, że zasoby, które mamy są ograniczone. Chodzi mi przede wszystkim o czas i pieniądze. Czas ograniczony przez to ile trwa nasza doba, ale też przez to ile trwa nasze życie. Osobiście uważam, że czas jest dużo cenniejszy od pieniędzy – głównie dlatego, że pieniędzy zawsze można zarobić więcej. A czasu, który już upłynął nigdy nie będziemy w stanie odzyskać.Bez względu na to jak wygląda Twój styl życia i co robisz na co dzień, podjąłeś decyzję o tym jak inwestujesz swój czas. Niestety w przypadku większości ludzi ta decyzja jest raczej dziełem przypadku niż dobrze przemyślanych postanowień. A jak jest w Twoim przypadku? Czy aby na pewno nie gonisz za celami, które w praktyce nie są warte swojej ceny?


O co w ogóle chodzi mi z tą ceną? O to, że większość postanowień, które sobie wyznaczasz ma znacznie większą cenę niż może się wydawać na pierwszy rzut oka.


Weźmy pod lupę ten kaloryfer na brzuchu. Jeśli taki jest Twój cel, to jego koszt, to nie kilka miesięcy ćwiczeń i odpowiedniej nisko kalorycznej diety – to może byłoby wystarczające, żeby osiągnąć taki wygląd na chwilę. Ale jeśli chcesz mieć kaloryfer na brzuchu na stałe, to cena jest abonamentowa – musisz cały czas dbać o to, żeby ćwiczyć i odpowiednio się odżywiać – czy jesteś gotowy zapłacić taką cenę? Może jesteś! Nie wiem. Ale warto mieć tego świadomość.


Podobnie jest z nauką języków. Poświęcenie godzinny dziennie przez cały rok, pewnie sprawi, że przyzwoicie nauczysz się dowolnego języka. Ale czy zdajesz sobie sprawę, że potem musisz go ciągle używać, żeby jego znajomość nie przepadła? Bo jeśli nie to po paru latach będziesz bardzo niewiele pamiętał.Znowu nie twierdzę, że nie warto się uczyć języka – ale warto dobrze przemyśleć tą decyzję i zastanowić się czy nauka trzeciego języka nie będzie gorsza niż np. nauka programowania czy marketingu.


Oczywiście są czynności, które bezwzględnie są warte zapłacenia ceny abonamentowej. Np. zadbanie o zdrowie i zapewnienie sobie minimum 30 minut intensywniejszego ruchu w ciągu dnia. Albo dowolna inna czynność, która jest zgodna z Twoimi wartościami i planami na życie. Ale podstawą wyznaczania sobie celu jest zastanowienie się jaka jest prawdziwa cena tego postanowienia i czy na pewno chcę ją zapłacić.


Warto spojrzeć też na to z drugiej strony. Czy inwestowanie swojego czasu na oglądanie telewizji, czy długie przesiadywanie na facebooku, jest warte ceny jaką za to płacisz? Czyli Twojego czasu? Czy zainwestowanie tego samego czasu w spotkania ze znajomymi, czytanie książki, albo uprawianie jakiegoś sportu, albo w jeszcze coś innego, nie dałoby Ci znacznie lepszej rozrywki?Konkluzją tego krótkiego wywodu jest to, żeby bardzo świadomie spojrzeć na to jak wygląda twoje życie i na co codziennie poświęcasz swój czas. Gdzie będziesz za 10 – 20 lat jeśli cały czas będziesz tak żył? Jak będzie wyglądało Twoje zdrowie? Albo Twoje finanse?


Świadome przeprojektowanie swojego życia w praktyce może być dużo łatwiejsze niż Ci się wydaje, ale tylko pod warunkiem, że masz nowoczesną wiedzę o tym jak do tego podejść. Jeśli czujesz, że chciałbyś coś zmienić w swoim życiu i sprawić, żeby każdy Twój dzień przybliżał Cię do wyznaczonych celów, to zapraszam Cię do skorzystania z mojego sztandarowego kursu Rok Zmian. To obszerny kurs, w którym niemal za rękę małymi krokami pokazuję C  i jak przyjemnie i bez zmuszania się do czegokolwiek wprowadzać do Twojego życia trwałe zmiany.


Jeszcze tylko do końca sierpnia możesz zapisać się na pierwszy miesiąc tego kursu za symboliczną złotówkę i na własnej skórze przekonać się o tym jak jest potężna jest ta wiedza. Żeby to zrobić już teraz wejdź na stronę rokzmian.pl


Do zobaczenia wkrótce
Robert Marchel

470.00 zł
  • Wprowadzaj trwałe zmiany metodą małych kroków;
  • Pracuj nad 5 dziedzinami życia, by uzyskać życiową równowagę;
  • Odbierz dostęp do 52 nagrań wideo + 12 webinarów.
Zbliża się Webinar: "Znajdź kobietę / faceta marzeń"
0 Dni
0 Godzin
0 Minut
0 Sekund