Podrywanie. 5 zasad dzwonienia i pisania SMS-ów
<< Wróć do listy

Podrywanie. 5 zasad dzwonienia i pisania SMS-ów


Właśnie zdobyłeś numer telefonu do nowej dziewczyny, albo chłopaka I nie wiesz kiedy I w jaki sposób się odezwać? Jeśli to dopiero początek nowej relacji, to sprawa jest delikatna i warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Oto one:
 

Jak pisać SMS z dziewczyną?


1. Zdecydowanie lepiej jest dzwonić niż pisać. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że dużo łatwiej jest ocenić reakcje drugiej strony i wyczuć to jak bardzo jest zainteresowana. Czy naprawdę śmieje się z Twojego żartu i czy naprawdę jest zajęta, kiedy odmawia Ci spotkania. Głos przekazuje znacznie więcej emocji niż emotikonki w smsach czy w komunikatorach internetowych.

Do tego dzwonienie jest szybszą i bardziej efektywną forma przekazywania informacji, gdzie natychmiast otrzymujesz jakąś informacje zwrotną – pisząc smsy skazujesz się nie raz na długie czekania na odpowiedź.

flirtowanie przez sms

Rozmawiając przez telefon dużo łatwiej jest żartować i flirtować. Pisząc smsy, z kolei łatwo o nieporozumienie, bo nie słysząc Twojego głosu Twój rozmówca może nie wiedzieć, że żartujesz.
To wszystko sprawia, że rezygnując z smsów na rzecz telefonów, dużo łatwiej jest zbudować trwałą relacje i dobrać odpowiednie działania.


Smsowanie warto zostawić sobie na okazje, w których nie możesz rozmawiać, lub żeby przekazać jakąś krótką informacje. Ale zdecydowanie nie wtedy, kiedy chcesz zaproponować tej osobie spotkanie. To najlepiej zrobić dzwoniąc. Najpierw chwilę porozmawiać, żeby ocieplić i rozluźnić trochę atmosferę, a dopiero po paru minutach wyjść z konkretną propozycją.


2. Pilnuj równowagi w inicjowaniu kontaktu. Śmiało możesz odezwać się pierwszy – bez względu na to, czy jesteś kobietą czy mężczyzną, bo warto wychodzić z inicjatywą i stwarzać sobie szanse na rozwinięcie tej znajomości, ale nigdy nie przytłaczaj tej osoby swoimi próbami kontaktu. Jeśli to Ty ostatnio zadzwoniłeś lub napisałeś, to teraz piłeczka jest po drugiej stronie, a Tobie pozostaje wrzucić na luz i czekać. Dzięki temu dajesz drugiej osobie przestrzeń i nie pokazujesz żadnej desperacji.

smsy dla dziewczyny

A im więcej przestrzeni dajesz tym większym wyzwaniem jesteś i tym większa szansa, że tamta osoba się odezwie. Byłyby na to mniejsze szanse, gdybyś to Ty zawsze inicjował kontakt i odzywał się codziennie.

To bardzo częsty błąd. Jeśli druga strona milczy, ale wcześniej reakcje na Twój kontakt były pozytywne, to daj sobie kilka dni – nawet do tygodnia i odezwij się dopiero po tym czasie. Jeśli do tej pory kontaktowałeś się bardzo często, to tamta osoba szybko zauważy to, że przestałeś się odzywać i powinna sama napisać do Ciebie lub zadzwonić, choćby z czystej ciekawości co się z Tobą stało.


3. Nigdy nie obrażaj się, ani nie miej pretensji o brak kontaktu. Ktoś nie zadzwonił, mimo że obiecał? Nie dostałeś odpowiedzi na smsa? Jeśli tak, to jest bardzo prawdopodobne, że to zwykła oznaka braku zainteresowania z tamtej strony.

sms na dobranoc do chłopaka

To nie znaczy, że tamta osoba już w ogóle nie chce z Tobą kontaktu – ale ewidentnie oznacza, że nie jest w Tobie szaleńczo zakochana, bo wtedy na pewno by o Tobie nie zapomniała. W każdym razie, jeśli dostajesz taką oznakę braku zainteresowania, to nie pytaj się dlaczego. Dlaczego nie chcesz się spotkać? Dlaczego nie miałeś 10 sekund, żeby odpisać? Zastanawiałeś się co naprawdę spodziewałeś się usłyszeć? Ludzie mimo wszystko nie będą chcieli Cię zranić, więc i tak nikt nie powie Ci prawdy, że mu się nie chciało i Cię po prostu zignorował. Zamiast tego usłyszysz jakąś słabą wymówkę. Więc usłyszenie odpowiedzi na to pytanie nic nie wniesie do Twojego życia.

Ale pretensje czy obrażenie się o brak kontaktu, to pokazanie, że bardzo tego kontaktu potrzebowałeś – bo gdyby tak nie było, to pewnie nawet nie zwróciłbyś na to uwagi. A więc to pokazanie zainteresowania, w momencie kiedy ktoś pokazał, że nie jest zainteresowany. A to łamie równowagę uczuć między wami i fatalnie działa na Twoją atrakcyjność.

Dlatego jeśli ktoś w dowolny sposób pokaże Ci brak zainteresowania, to Ty zignoruj to. Nie dopytuj się dlaczego i sam bądź niezainteresowany, czekając na kontakt ze strony tamtej osoby, a kiedy w końcu się odezwie, to nie wracaj do tematu i nie pokazuj, że jesteś obrażony.


4. Zrezygnuj zupełnie z smsów typu: „Dzień dobry”, „Dobranoc”, albo innych zaczepek, które nic nie wnoszą. To nic innego jak powiedzenie: „Jestem zainteresowany, ale niezbyt kreatywny”. To może akceptowalne jeśli jesteś w związku, ale kiedy dopiero poznajesz jakąś nową osobę, pokazujesz w ten sposób dużo zainteresowania, które nic nie wnosi do waszej relacji i łatwo może zaburzyć delikatną jeszcze wtedy równowagę. A zdecydowanie lepiej jest pokazać zainteresowanie np. proponując spotkanie.

jakie smsy pisać do dziewczyny

5. Nie podtrzymuj kontaktu za wszelką cenę. Lepiej jest skończyć rozmowę w emocjonującym momencie, dać do myślenia i wrócić do niej następnym razem, niż zupełnie wyczerpać wszystkie tematy i milczeć. Dlatego, kiedy czujesz, że rozmowa przestaje się kleić i skończyły się wszystkie interesujące wątki, które miałeś w głowie, to po prostu ją zakończ. Pod tym względem też musisz pilnować równowagi. Jeśli to zawsze druga strona kończy pierwsza rozmowę, to znaczy, że prawdopodobnie wasze konwersacje powinny być krótsze.


Oczywiście to czy potrafisz poprowadzić ciekawą rozmowę to zupełnie inny temat. Jeśli chcesz sprawdzić na jakim poziomie już teraz jesteś, to zapraszam do rozwiązania bezpłatnego testu flirtu i ciętej riposty, który znajdziesz na jakzdobywac.pl


Jak zwykle zachęcam też do subskrybowania tego kanału i do polubienia mojej strony na facebooku, bo wtedy będziecie na bieżąco z każdym nowym materiałem – a na facebooku pojawiają się dodatkowe treści – np. moje nagrania live z wprowadzania nowych nawyków – w każdy wtorek o 20.00.

Do następnej niedzieli
Robert Marchel
 

Pobierz nagranie
Zbliża się godzinne Szkolenie Online: "4 poziomy pracy nad związkiem"
0 Dni
0 Godzin
0 Minut
0 Sekund