Partner się o Ciebie nie stara? Oto jak zatrzymać błędne koło
<< Wróć do listy

Partner się o Ciebie nie stara? Oto jak zatrzymać błędne koło

Czujesz, że Twój partner się o Ciebie nie stara? A może nawet widzisz, że jemu albo jej coraz bardziej przestaje zależeć i jest coraz bardziej obojętna?
 
Na dzisiejszym filmie powiem Ci o jednej najważniejszej zasadzie, której przestrzeganie, zatrzyma to błędne koło złamanej równowagi zaangażowania i uratuje Twój związek.
 
Gotowy?
Nigdy nie pokazuj zainteresowania, kiedy widzisz brak zainteresowania ze strony partnera.
 
Ta zasada jest EKSTREMALNIE ważna zwłaszcza w sytuacji, kiedy czujesz, że jemu już przestaje na Tobie zależeć. 


 
Zobaczmy przykłady.
 
Wychodzisz z propozycją, żeby spędzić razem wieczór i napić się wina - ale Twój partner zbywa Twoją propozycję (pokuzje brak zainteresowania) - zatem jedyne co możesz zrobić to pokazać, że nic się nie stało (również brak zainteresowania) i zająć się sobą.
 
Tylko dzięki temu wyjdziesz z tego z twarzą i dasz mu przestrzeń.
 
Jeśli złamiesz tą zasadę i na jego brak zainteresowania pokażesz swoje zainteresowanie (np. nalegając i prosząc), to zaczniesz odpychać od siebie swoją drugą połówkę.
 
Zobacz to proste równanie:
brak zainteresowania partnera + Twoje zainteresowanie = odepchnięcie partnera
 
Dlaczego tak to działa? Kiedy Twój partner potrzebuje przestrzeni i czasu dla siebie, a Ty mu tego nie dajesz, to odsuwa się od Ciebie jeszcze bardziej.
 
Zobaczmy kolejne równanie:
brak zainteresowania partnera + Twój brak zainteresowania = przyciągnięcie partnera
 
Dlaczego tak to działa? Bo kiedy Twój partner potrzebuje przestrzeni, a Ty dajesz mu tą przestrzeń robiąc krok wstecz, to po czasie on zaczyna więcej o Tobie myśleć i sam wykonuje krok w Twoją stronę.
 
Kolejny przykład:
 
Kiedy pojechałeś gdzieś sam na weekend, zadzwoniłeś do partnera i napisałeś smsa (czyli okazałeś zainteresowanie) - ale nie dostałeś żadnej odpowiedzi (czyli dostałeś brak zainteresowania).
 
W takiej sytuacji, dalsze dzwonienie na drugi dzień i zabieganie o kontakt (czyli okazywanie zainteresowanie), albo co gorsza próba wymuszenia usprawiedliwienia (dlaczego nie odpisujesz!?) będzie tylko dalej łamała równowagę zaangażowania między Wami.
 
Co zrobić? Działać wedle zasady:  jego brak zainteresowania oznacza Twój brak zainteresowania.
 
Czyli zastanów się co Ty byś zrobił, gdyby to był tylko jakiś Twój kolega lub koleżanka, która w ogóle Cię nie obchodzi - pewnie byś zapomniał, że w ogóle napisałeś i nawet się nie zorientowałeś, że nie odpisała dopóki sama się w końcu nie odezwała.
 
Zatem w tej sytuacji najlepszym wyjściem jest czekanie na to, aż partner się sam odezwie, a kiedy to zrobi, nawet nie drążenie dlaczego się nie odzywał.
 
Wiem, że to wydaje się sprzeczne z tym co czujesz, czy z tym co mówią Ci znajomi, dlatego pozwól, że ja odpowiem na pytania, które chcesz zadać tej osobie w takim momencie, żebyś takimi pytaniami, nie łamał dalej równowagi między Wami.
 
Twoje pytanie: Dlaczego nie znalazłeś nawet 30 sekund, żeby mi odpisać?
Odpowiedź którą prawdopodobnie usłyszysz:
 
“Byłem zajęty” Lub “Nie miałem jak pisać” Lub “Rozładowała mi się bateria w telefonie” 
Albo dowolna inna głupia wymówka, która w żadnym stopniu nie wyjaśnia tej sytuacji.
 
Jego prawdziwa odpowiedź, której na pewno od niego nie usłyszysz: “Nie chciało mi się. Miałem ważniejsze sprawy”.
 
Na szczęście widzisz ten film i już wiesz, że dyskusja na tym poziomie nie ma sensu.
 
Jeśli widziałeś inne moje filmy lub kurs “Jak pokonać kryzyz w związku” to wiesz, że to nie jego wina, że nie jest zainteresowany i dużym błędem jest wymaganie tego od niego.
 
Teraz pozostaje tylko zrobić dobry ruch po Twojej stronie, tak żeby Twojemu partnerowi zaczęło bardziej zależeć. Czyli pokazać, że nic się nie stało i nawet nie zwróciłeś uwagi, że nie dostałeś odpowiedzi - a już na pewno nie jesteś o to w żaden sposób zły.
 
Na szczęście jeśli dasz mu więcej przestrzeni, nie będziesz popełniał błędów i jeszcze dołożysz trochę aktywnych działań po swojej stronie, żeby naprawić równowagę zaangażowania, to on bardzo szybko zacznie na to reagować i naprawdę będzie mu dużo bardziej na Tobie zależało.
 
Jeśli czujesz, że ta sytuacja dotyczy właśnie Ciebie, to nie czekaj ani chwili dłużej, tylko natychmiast musisz zdobyć więcej wiedzy na ten temat i zacząć mądrze działać, żeby naprawić tą łamaną równowagę zaangażowania między Wami. Im dłużej będziesz z tym zwlekał, tym większa szansa, że Twój związek się rozpadnie.
 
Dlatego już teraz koniecznie wejdź na stronę webinar.lovesystem.pl i zapisz się na moje szkolenie online, które prowadzę cyklicznie. Wejdź tutaj już teraz i zobacz więcej szczegółów.
 
A po więcej podobnych filmów w przyszłości koniecznie subskrybuj ten kanał.
Do zobaczenia
Robert Marchel