Od czego zależy Twoja pewność siebie. Obalamy MIT
<< Wróć do listy

Od czego zależy Twoja pewność siebie. Obalamy MIT

 
 
   

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek od czego zależy Twoja pewność siebie? Co sprawia, że jedni czują się wyśmienicie w swojej skórze, a inni mają mnóstwo kompleksów?

Jeśli jesteś jak zdecydowana większość ludzi, to prawdopodobnie jesteś bardzo podatny na zachowania innych osób wobec Ciebie i w dużej mierze to właśnie od tego zależy Twoja samoocena.

Teraz zobacz przykład Witka. Odważył się zagadać do dwóch dziewczyn w barze i usłyszał niegrzeczną odpowiedź: „Spadaj frajerze”. To sprawiło, że od razu stracił dobry humor i opadła jego samoocena. Witek zaczął kształtować opinie o sobie na podstawie zachowania innych ludzi, co nie ma nic wspólnego z tym jakim on jest człowiekiem. Gdyby trafił na dobrze wychowane dziewczyny, to nawet gdyby były zajęte rozmową, odmówiłyby mu w miły sposób. Zobacz więc, że reakcja innych ludzi na to co Ty robisz, pokazuje jacy oni są,  a nie jaki Ty jesteś.

Dlatego ocenianie siebie na podstawie reakcji innych ludzi jest zwyczajnie szalone. Żeby nie powiedzieć GŁUPIE. Zastanawiając się za każdym razem czy aby na pewno wszystko co robisz podoba się innym, zaczynasz żyć pod ich dyktando. Oddajesz im nad sobą kontrolę. Jesteś wytresowany przez społeczeństwo, czyli przez Twoją rodzinę, znajomych, media, że masz czuć się źle, kiedy robisz coś, co nie podoba się większości.

 

 

Sporo ludzi jest pewnych siebie dlatego, że wszystko co robią spotyka się z uznaniem i aprobatą ich środowiska. Wyobraź sobie Monikę, która na co dzień jest bardzo pewna siebie. Ma własną dobrze prosperującą  firmę, oddanego męża i wielu przyjaciół. Dopóki to ma - jest szczęśliwa. Ale pewnego dnia przychodzi kryzys na giełdzie i firma Moniki upada. Pojawia się stres i kłopoty w małżeństwie. Monika łapie depresje i jej samoocena drastycznie spada.

Czy według Ciebie Monika nagle stała się gorszym człowiekiem? Dlaczego więc miałaby tracić swoją pewność siebie?

Kiedy przejrzysz na wylot ten mechanizm, to zobaczysz, że prawdziwa, głęboka pewność siebie, nie zależy od żadnych czynników zewnętrznych. Zależy wyłącznie od Twojego sposobu myślenia. Zatem jeżeli czujesz się źle, bo myślisz, że coś jest z Tobą nie tak – to masz w swoim umyśle iluzje, która Cię zaślepia – i przez nią czujesz się źle.

Ale co ciekawe. Jeżeli uważasz, że jesteś świetnym człowiekiem, to też żyjesz iluzją. Nie można być obiektywnie fajnym. Takie kwestie zawsze są subiektywne i zależą od tego, kto Cię ocenia. A jeżeli uważasz się za kogoś wartościowego i chcesz, żeby ludzie Cię tak postrzegali, to znowu uzależniasz swoje samopoczucie i samoocenę od zewnętrznego środowiska. I przygotowujesz się do tego, żeby czuć się źle, w momencie, kiedy ktoś będzie Cię krytykował.

Prawda jest całkiem prosta. Nie jesteś ani fajny, ani nie fajny. Dopiero kiedy przestajesz przejmować się tym jak jesteś postrzegany i jak reagują na Ciebie inni ludzie, zaczynasz być całkowicie wolny. Wymykasz się spod kontroli społeczeństwa. Nic nie jest w stanie zmącić Twojego spokoju.

A jeśli chcesz zgłębić ten temat i dowiedzieć się co zrobić, żeby osiągnąć taką pewność siebie, to zapraszam do historii, od której przejdą Cię ciarki. Zobacz to video:


Zobacz 30 Dniowy Kurs Świadomości i Głębokiej Pewności Siebie

 

   
   

Zbliża się Webinar: "Znajdź kobietę / faceta marzeń"
0 Dni
0 Godzin
0 Minut
0 Sekund