Medytacja o śmierci - ćwiczenie na pewność siebie
<< Wróć do listy

Medytacja o śmierci - ćwiczenie na pewność siebie

 
Dzisiaj przedstawię Ci kontrowersyjne i bardzo skuteczne ćwiczenie, które pomoże Ci zdystansować się od wszelkich problemów, które pojawiły się w Twoim życiu. Świetnie działa na zwiększenie pewności siebie i odzyskanie spokoju ducha. Sam codziennie poświęcam na to ćwiczenie co najmniej 5 minut.

 

Usiądź wygodnie i wyobraź sobie, że umarłeś. Leżysz w grobie. Twoje ciało jest martwe. Nie skupiaj się tak bardzo na tym co z niego zostało, albo jak robak skubie Cię w tyłek, ale skup się na swoich sprawach, które zostały na tym świecie i zobacz je z tej perspektywy.
Popatrz na swoje konto bankowe – teraz wszystko jedno jak wiele jest tam pieniędzy, bo i tak nie możesz z nich skorzystać. Wyobraź sobie, że ktoś ukradł Twój samochód, albo telefon – ale Ciebie to nie rusza. Spróbuj skupić się na tym jak bardzo jest Ci to w takiej sytuacji obojętne.

Teraz skup się na stanie swojego zdrowia. Zobacz, że bez względu na to, jakie problemy wcześniej miałeś, teraz nie ma to dla Ciebie najmniejszego znaczenia. Wszelkie zmartwienia na tym polu znikają.

 

 

Skieruj swoją uwagę na kobietę, albo mężczyznę na którym Ci zależy. Pomyśl, że teraz nie ma znaczenia, czy jest Ci wierna czy nie. Wręcz chcesz, żeby zaczęła się spotykać z kimś innym i ułożyła sobie życie. Prawda, że chcesz? Właśnie. Więc skup się na tym i poczuj, że życzysz tej osobie wyłącznie dobrze. Nagle zniknie wszelka zazdrość, czy niepokój o tą osobę.

Możesz obserwować każdy inny problem, który w tej chwili Cię dotyczy i dzięki temu dystansować się od niego.
Oprócz tego warto jednak zastanowić się nad jeszcze jedną rzeczą. Z perspektywy leżenia w grobie, zadaj sobie pytanie, czy jesteś zadowolony ze swojego obecnego życia. Czy układa się ono tak jak chcesz? Czy może warto coś w nim zmienić? Zadawanie sobie regularnie takiego pytania nie tylko motywuje do zmian, ale zapobiega marnowaniu Twojego życia na nieistotne rzeczy.

Kiedy kilka razy wykonasz już to ćwiczenie, zachęcam, żeby je trochę modyfikować. Możesz zmieniać perspektywę patrzenia. Zamiast wyobrażać sobie, że jesteś w grobie, możesz sobie wyobrazić, że zostało Ci tylko 30 dni życia. Albo innym razem tyko 1 dzień życia. Jeszcze innym, postaraj sobie uświadomić, że kiedyś naprawdę umrzesz. Jak każdy człowiek. I z tej perspektywy spróbuj spojrzeć na całe swoje życie.

To było jedno z przełomowych ćwiczeń w moim życiu, które mi osobiście naprawdę sporo uświadomiły, dlatego cały czas z niego korzystam. Niemal codziennie. Gorąco Cię zachęcam, żebyś spróbował chociaż raz.

A jeżeli chcesz poznać cały 30sto dniowy plan ćwiczeń, to zachęcam Cię do zerknięcia na mój kurs świadomości i głębokiej pewności siebie. W tym celu kliknij w link poniżej:


Robert Marchel
Pobierz nagranie

 

Zbliża się Webinar: "Znajdź kobietę / faceta marzeń"
0 Dni
0 Godzin
0 Minut
0 Sekund