Jak mężczyzna wybiera kobietę - a może na odwrót?
<< Wróć do listy

Kto wybiera? Mężczyźni kobiety, czy kobiety mężczyzn

 

Co ciekawe mężczyźni najczęściej są przekonani, że to kobiety ich wybierają. I odwrotnie, kobiety myślą, że są zdane na łaskę mężczyzn. Jak jest naprawdę? Skąd bierze się ten paradoks?
Prawda jest taka, że wybieramy się nawzajem w równym stopniu. Ty musisz wybrać, że chcesz być z daną osobą, ale jednocześnie ta osoba musi też wybrać Ciebie. Jeżeli tylko chłopak wybierze dziewczynę, a ona go zignoruje – to ma wrażenie, że to kobieta wybiera. Kiedy kobiecie ktoś się spodoba i nic z tego nie wyjdzie – to czuje, że to mężczyźni wybierają.

W tej sytuacji może pojawić się pytanie: Ale kto w takim razie wybiera pierwszy? Obie strony wybierają jednocześnie – ale pełny wybór nie jest natychmiastowy. Przeciwnie trwa dość długo. Tylko przy pierwszym spotkaniu na podstawie pierwszego wrażenia błyskawicznie i całkowicie podświadomie partnerzy decydują czy w ogóle chcą mieć coś ze sobą do czynienia – ale nawet jeżeli pierwszy wybór jest niekorzystny np. dla chłopaka, to jeśli tylko będzie miał trochę czasu na przebywanie i rozmowę z tą dziewczyną, to będzie miał okazje zmienić jej początkowe podejście. Co więcej – jego początkowy wybór też nie jest ostateczny i z pozytywnego może się zmienić w negatywny – a wtedy on straci zainteresowanie dziewczyną – np. gdyby się okazało, że zupełnie nie odpowiada mu jej osobowość.

Z tego wszystkiego płyną dwa bardzo ważne wnioski.

 

jak poznać, że facet chce tylko seksu

 

Po pierwsze, jeżeli do tej pory uważałeś, że np. będąc kobietą, jesteś wybierana przez mężczyznę – to prawdopodobnie czujesz ogromną potrzebę bycia w związku i Ty sama chcesz dokonać wyboru bardzo szybko. A to nigdy nie jest dobre, bo nie tylko jest większe prawdopodobieństwo, że wybierzesz źle. Ale do tego przez Twoje podejście nie będziesz też zbyt dużym wyzwaniem dla osoby, którą Ty chcesz wybrać – bo widzi, że Ty już się zdecydowałaś i ma Cię na wyciągnięcie ręki.

Drugi wniosek jest taki, że nawet jeżeli na początku ktoś nie jest Tobą zainteresowany, to nie znaczy, że nie da się tego zmienić. Na początku, jesteś postrzegany przede wszystkim pod względem Twojego wyglądu – ale jeżeli tylko będziesz miał trochę czasu, to możesz pokazać, że jesteś atrakcyjny pod innymi względami – np. pokazując swoje umiejętności komunikacyjne, styl życia i chociażby pewność siebie. Zakładając, że początkowy wybór jest ostateczny strzelasz sobie w stopę – zwłaszcza jeżeli Twój wygląd nie należy do Twoich największych atutów. Oczywiście warto też pamiętać, że nie będziesz atrakcyjny dla wszystkich ludzi dookoła i czasami lepiej jest po prostu odpuścić.

Mam nadzieję, że udało mi się rozwiać Twoje wątpliwości na tym polu i teraz inaczej podejdziesz do tego zagadnienia. A jeżeli chcesz potrenować trochę swoje umiejętności komunikacyjne i mieć dodatkowy atut, to koniecznie zobacz to nagranie:
Zobacz nagranie

TEST FLIRTU I RIPOSTY
497.00 zł
  • Trenuj umiejętności komunikacyjne, które wykorzystasz w każdej sytuacji;
  • Bądź wyzwaniem i zwiększ swoją atrakcyjność dla płci przeciwnej;
  • Zbuduj głęboką pewność siebie, wyeliminuj stres i nieśmiałość;
77.00 zł
  • Zdobądź osobę, na której Ci zależy;
  • Naucz się technik uwodzenia i podrywu;
  • Pracuj nad charakterem i dobrą gadką;
Zbliża się Webinar: "Znajdź kobietę / faceta marzeń"
0 Dni
0 Godzin
0 Minut
0 Sekund