Kiedy lepiej zapomnieć o ex? 4 sytuacje
<< Wróć do listy

Kiedy lepiej zapomnieć o ex? 4 sytuacje


Cześć, nazywam się Robert Marchel i od 2008 roku codziennie prowadzę konsultacje na temat naprawiania związków i powrotów do byłych partnerów.

Jeśli właśnie ktoś z Tobą zerwał, a Tobie nadal bardzo zależy na tej osobie, to przed Tobą jedna bardzo ważna decyzja – czy próbować nadal walczyć o ten związek, czy może lepiej dać sobie spokój i zapomnieć.  Decyzja jest tym trudniejsza, jeśli macie ze sobą dzieci. Z jednej strony najczęściej słychać głosy: „Zapomnij! Powroty nie mają sensu”, a z drugiej prawdopodobnie sam znasz nie jedną parę, która w swoim związku miała jakąś krótszą lub dłuższą „przerwę” – czyli rozstali się, a po jakimś czasie do siebie wrócili.

Na tym nagraniu przedstawiam 3 sytuacje, w których zdecydowanie nie warto nadal próbować i lepiej będzie zapomnieć.

1. Kiedy Twój Ex jest już w nowym związku. To najtrudniejsza z możliwych sytuacji. Tym trudniejsza im silniejsze są uczucia Twojego byłego partnera do tej nowej osoby. Jeśli jest tam zauroczenie, czy wręcz zakochanie, to niestety prawdopodobnie musisz się poddać.Trochę inaczej jest, jeśli Twój były partner dopiero zaczyna się z kimś widywać, ale zdecydowanie to nie jest jeszcze żaden związek i jeszcze nie wiadomo co z tego wyjdzie – bo często nie wychodzi nic, nowa relacja szybko się kończy, a przez to Twój były znowu może być dużo bardziej otwarty na kontakt z Tobą.

2. Jeśli rozstaliście się ze względu na zbyt dużą różnicę charakterów i wartości życiowych. Niestety nie każdy do siebie pasuje – nawet jeśli na początku wszystko na to wskazywało. Ludzie potrafią się też z czasem mocno zmieniać w trakcie trwania związku – np. pod wpływem środowiska w nowej pracy. Jeśli zerwaliście ze sobą, bo często kłóciliście się z jakiegoś powodu, to nawet jeśli pod wpływem tęsknoty znowu do siebie wrócicie, to najprawdopodobniej stare problemy wrócą prędzej czy później.Jeśli przed rozstaniem nie odpowiadało Ci to w jaki sposób zachowywał się Twój partner, to miej świadomość tego, że po powrocie prawdopodobnie nic się nie zmieni.
Dlatego zanim podejmiesz decyzję o tym, że chcesz walczyć o swojego byłego parntera, bądź pewny, że rozumiesz dlaczego tak naprawdę rozpadł się wasz związek i skup się na tym, żeby po swojej stronie nie popełniać tych samych błędów.


3. Kiedy Twój były partner ewidentnie się od Ciebie odciął. Nie odbiera od Ciebie telefonów, nie odpisuje na żadne wiadomości – albo nawet jeśli daje jakieś znaki życia, to od dłuższego czasu kontakt jest wyłącznie z Twojej strony. Do tego nie widujecie się nigdzie regularnie i nie masz żadnego punktu zaczepienia.

Czasami tak już jest, że druga osoba podjęła twardą logiczną decyzję o rozstaniu i nawet jeśli sama od czasu do czasu o Tobie myśli, to świadomie się od Ciebie odcina.4. Kiedy od dłuższego czasu jesteś w zawieszeniu i nic nie posuwa się na przód. Nie spotykacie się tak często jakbyś chciał, ani nie jesteście tak blisko siebie jakbyś chciał. Albo relacja jest czysto seksualna, ale druga strona od dawna ciągle powtarza, że nie chce się angażować. W takim wypadku warto się zastanowić w którym miejscu popełniasz błąd, jednak jeśli próbowałeś już wielu rozwiązań i nadal nic się nie dzieje, to często lepiej będzie odpuścić i nie tracić na tą osobę więcej energii.

Jeśli znajdujesz się w jednej z opisanych sytuacji to w najlepszym wypadku, musisz zupełnie odpuścić na dłuższy czas, najlepiej co najmniej na miesiąc lub dwa – zanim kolejny raz się skontaktujesz. W najgorszym, musisz odpuścić całkowicie i na zawsze zapomnieć o tej osobie.

Bez względu na to co postanowisz, nie spędzaj teraz czasu katując się smutnymi piosenkami, przy butelce wina i zdjęciach Twojego Ex. Im szybciej wrócisz do normalnego życia tym lepiej się poczujesz.

Jeśli chcesz sprawdzić jakie szanse masz na powrót do byłego partnera to zapraszam do rozwiązania bezpłatnego testu, który znajdziesz na jakzdobywac.pl. W zależności od decyzji, którą podejmiesz zapraszam też do zapoznania się z moimi kursami o tym jak wrócić do byłego partnera, albo o tym jak zapomnieć o ex. Znajdziesz je na stronie kursy.jakzdobywac.pl.

Do następnej niedzieli
Robert Marchel

 

 


Pobierz wersję audio
Zbliża się godzinne Szkolenie Online: "Jak odzyskać Ex. Bez proszenia i zabiegania o kontakt"
0 Dni
0 Godzin
0 Minut
0 Sekund