Jesteś Life Masterem czy Life Looserem? - Robert Marchel
<< Wróć do listy

Jesteś Life Masterem, czy Life Looserem?

Zobacz jakie jest 26 różnic między ludźmi, którzy przegrywają życie, a człowiekiem sukesu - i sprawdź do której kategorii bardziej pasujesz. Najlepiej przy każdym punkcie zapisuj po której stronie jesteś.
 
1. Life looserzy jak ognia boją się porażek. Strach przed tym, że coś może się nie udać powstrzymuje ich przed działaniem. Life Master wie, że porażka jest absolutnie normalna i wręcz niezbędna na drodze do sukcesu. Kiedy zaczyna coś nowego to wręcz zakłada, że na początku będą przede wszystkim porażki i na sukces trzeba będzie poczekać.

2. Life looserzy szukają maksymalnie szybkich efektów. Chcą szybko zarobić pieniądze, czy szybko schudnąć - i zniechęcają się, kiedy się to nie uda. Life master, wie, że większość zmian przychodzi małymi krokami - i są ewolucją, a nie rewolucją. Life Master nie zniechęca się, jeśli nie ma natychmiastowych efektów.

3. Life looserzy myślą krótkoterminowo i nie lubią nic planować - myślą, że życie na spontanie to prawdziwa wolność. Life Master lubi planować i myśli długoterminowo - przez co oszczędza czas i pieniądze - i w praktyce ma dużo więcej wolności.
 
4. Life looserzy rzadko zastanawiają się czy ich życie idzie w dobrym kierunku. Life Master regularnie ocenia w jakim jest miejscu w życiu, czy wszystko idzie tak jak powinno i co może zrobić lepiej.

5. Life looserzy wiecznie narzekają, że nie mają na nic czasu. Life Master zna swoje priorytety i wie, że brak czasu jest tylko wymówką - dlatego zawsze znajduje czas na ważne rzeczy.
 
6. Kiedy coś idzie nie tak, life looserzy odsuwają od siebie odpowiedzialność. Zwalają winę na innych ludzi lub okoliczności. Life Master próbuje wziąć jak najwięcej odpowiedzialności na siebie i zastanawia się co on mógłby zrobić lepiej następnym razem.

7. Life looserzy są przekonani, że wiedzą już wszystko czego potrzebują i nie uczą się niczego na co dzień. Life Master wie, że ciągła nauka to największa dźwignia rozwoju i bogactwa, dlatego ciągle uczy się z wartościowych książek i kursów.
 
8. Life looserzy czują się nieomylni - przez co nie dopuszczają do siebie, że mogą coś robić lepiej. Life Master wie, że nie jest doskonały i jest otwarty na poznawanie swoich słabych stron.
 
9. Life looserzy unikają wszelkiego dyskomfortu i narażania się na nowe doświadczenia. Otaczają się tylko tym co jest im dobrze znane. Life Master szuka dyskomfortu i nowości, bo wie, że to jest sposób na rozwój.
 
10. Life looserzy gardzą jakimkolwiek wysiłkiem fizycznym i z roku na rok, są coraz mniej sprawni. Life Master wie, że sprawność jest jedną z najważniejszych rzeczy dlatego kocha sport i wysiłek fizyczny.

11. Life looserzy nie zwracają uwagi na to co jedzą i trują się mocno przetworzonym jedzeniem, słodyczami czy alkoholem. Life Master unika niezdrowej żywności i używek. 
 
12. Life looserzy spędzają dużo czasu na pustej rozrywce - jak przeglądanie losowych treści na social media, która jest tylko zabijaniem czasu. Life master kocha rozrywkę, ale wybiera ją świadomie - unika rozrywki, która uzależnia lub obniża poczucie szczęścia.
 
13. Life looserzy są pasywni, czekają biernie na zmianę np. na lepsze relacje czy lepszą pracę. Life Master aktywnie działa, żeby osiągać swoje cele. 
 
14. Life looserzy odcinają się od innych ludzi i wolą samotnie spędzać czas. Boją się poznawać nowe osoby i z wiekiem ich umiejętności społeczne są coraz gorsze i czują się coraz bardziej samotni. Life master wie, że relacje to czynnik, który potężnie wpływa na poczucie szczęście każdego człowieka - nawet introwertyka, dlatego dba o swoje przyjaźnie i jest otwarty na poznawanie nowych ludzi.
 
15. Life looserzy mają przekonanie, że ciągle im się coś należy. Czy to od państwa czy od innych ludzi. Life master jest otwarty na pomoc innych, ale nigdy jej nie wymaga i liczy przede wszystkim na siebie.
 
16. Life looserzy nie mierzą żadnych rezultatów swoich działań - przez to nie widzą, w którą stronę idą w życiu. Life master świadomie śledzi postępy w dziedzinach, na których najbardziej mu zależy, bo wie, że ma kontrolę tylko nad tym co regularnie mierzy.
 
17. Life looserzy nie są świadomi, że mają różne nawyki, które kształtują ich życie - przez to nigdy nad nimi nie pracowali i większość tych nawyków im nie służy. Life master świadomie projektuje swoje nawyki i dzięki temu ma większą kontrolę nad swoim życiem.
 
18. Life looserzy nie kontrolują tego ile pracują. Poświęcają większość swojego życia na pracę i zaniedbują inne sfery swojego życia - czego potem żałują na starość. Life master wie, że prawdziwy sukces w życiu osiągnie wtedy, kiedy zadba o wszystkie życiowe sfery.
 
19. Life looserzy żyją w przeszłości, albo przyszłości. Mają przekonanie, że kiedyś to będzie życie. Life master wie, że kiedyś nigdy nie nadchodzi, dlatego skupia się na życiu w tu i teraz. Wie, że cel jest dużo mniej ważny niż droga do celu.
 
20. Life looserzy panicznie boją się oceny innych. Paraliżuje ich strach przed tym co inni sobie o nich pomyślą. Life master słucha innych, wyciąga wnioski, ale ostatecznie robi to co sam uważa za dobre i słuszne. Wie, że to co mówią lub myślą o nim inni ludzie mówi więcej o tych ludziach niż o nim.
 
21. Life Looserzy zazdroszczą innym sukcesów. Life Master cieszy się z sukcesów innych ludzi i czerpie z nich inspiracje. 
 
22. Life looserzy mają podejście konkurencyjne - cieszą się z porażek innych ludzi, bo wierzą, że im gorzej mają inni, tym oni mają lepiej. Dlatego nie pomagają innym odnosić sukcesów i nie dzielą się wiedzą. Life master wie, że im więcej wsparcia da innym ludziom od siebie tym więcej pomocy i wsparcia sam dostanie od innych. Wie, że częścią osobistego sukcesu jest tworzenie dookoła siebie całego społeczeństwa ludzi sukcesu. Dlatego z przyjemnością pomaga innym i dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jeśli się z tym zgadzasz - zachęcam, żeby udostępnić ten film swoim znajomym.
 
23. Life looserzy łatwo krytykują innych ludzi, kiedy coś im się nie spodoba - nie zależy im na konstruktywnej krytyce - po prostu wylewają bezmyślnie swoją dezaprobatę. Life Master jest wyrozumiały dla innych i ostrożny w ocenianiu. Wie, że każdy ma prawo do swojego zdania i każdy popełnia błędy. Kiedy wyraża swoje krytyczne zdanie na jakiś temat to robi to merytorycznie i spokojnie.
 
24. Life looserzy wierzą, że jeśli aktualnie czegoś nie potrafią to tak już zostanie. Life master wie, że może być znacznie lepszy w dowolnej czynności jeśli tylko zacznie ją ćwiczyć.
 
25. Life looserzy nie mają dystansu do siebie i łatwo się obrażają. Life master przyjmuje na klatę krytykę i wyciąga z niej wnioski na przyszłość - jednak zachowuje do niej zdrowy dystans emocjonalny.
 
26. Life master wie, że dużo szybciej rozwinie się w towarzystwie innych life masterów. Dlatego bierze udział w lidze lifemasters.pl, która zamienia codzienność w grę i ułatwia utrzymanie wszystkich wartości Lilfe Mastera.
 
Robert Marchel, lifemasters.pl
TEST SATYSFAKCJI ŻYCIOWEJ
790.00 zł
  • Wprowadzaj trwałe zmiany metodą małych kroków;
  • Pracuj nad 5 dziedzinami życia, by uzyskać życiową równowagę;
  • Odbierz dostęp do 52 nagrań wideo + 12 webinarów.
297.00 zł
  • Zbuduj głęboką pewność siebie;
  • Mocniej przyciągaj płeć przeciwną;
  • Maksymalnie zredukuj strach i stres;
289.00 zł
  • Bądź ciekawszym rozmówcą;
  • Trenuj techniki flirtu;
  • Rozbrajaj ciętymi żartami;