Jak znaleźć partnera życiowego i prawdziwą miłość? - Robert Marchel
<< Wróć do listy

Jak znaleźć partnera życiowego? 9 kroków, aby poznać miłość na całe życie

Znudziło Ci się bycie singlem? Chcesz w końcu spotkać kobietę albo faceta marzeń i stworzyć szczęśliwy związek? Poznaj 9 rzeczy, które dadzą Ci dużo większe szanse na znalezienie partnera marzeń. Dowiesz się też, dlaczego nie warto obniżać swoich wymagań oraz gdzie najlepiej poznawać takie osoby.

Krok pierwszy.
Jeśli chcesz znaleźć partnera marzeń, to pierwszym krokiem jest zastanowienie się kim dla Ciebie jest taki partner marzeń? Na potrzeby filmu, zróbmy szybkie założenie. Bez względu na to, czy jesteś kobietą czy mężczyzną, zakładam, że chcesz poznać jakąś osobę, która:
 
- Jest atrakcyjna fizycznie;
- Ma fajne poczucie humoru;
- Potrafi Cię wysłuchać i świetnie się z nią rozmawia;
- Jest ogarnięta życiowo i można na niej polegać;
- Pasuje do Ciebie pod względem wartości i przekonań.
- Ogólnie jest bezproblemowa i przyjemnie się z nią spędza czas.
 
Zgadłem?
 
Krok drugi.
Zadaj sobie pytanie, czy Ty taki jesteś? Czy sam spełniasz wymagania, które chciałbyś, żeby spełniał Twój partner? Innymi słowy, czy Ty sam dla innych ludzi, jesteś partnerem marzeń?
Jeśli nie, to nie radzę obniżać swoich wymagań. Zamiast tego zastanów się czego Ci brakuje do tego, żeby dla innych ludzi być potencjalnym partnerem marzeń?
 
Które z tych rzeczy, których sam wymagasz już masz na dobrym poziomie, a które wymagają gruntownej poprawy. Świadomość tego co jest do poprawy, to pierwszy krok do tego, żeby to zmienić. Jeśli już wiesz co jest do zmiany, to zacznij nad tym pracować.
 
Krok trzeci
Teraz spójrzmy głębiej. Jest wiele osób, które na pierwszy rzut oka mogą się wydawać wymarzonym partnerem, fajnie się z nimi rozmawia, są ogarnięci życiowo, nawet są zabawni, a jednak, kiedy wchodzą w związek, ta relacja już nie wygląda tak różowo. Dlaczego? Bo prowadzenie szczęśliwego związku wymaga pewnych kompetencji.
 
Jeśli Twój partner będzie łatwo się obrażał, szybko się denerwował, czy po prostu nie będzie dbał o Waszą relację i ważniejsza dla niego będzie praca, czy znajomi, to trudno będzie go nazwać wymarzonym partnerem.
 
Zanim zaczniesz pod tym kątem oceniać innych, sam zastanów się jak to jest z Tobą?
Masz duży dystans do siebie? Czy raczej łatwo się obrażasz?
Wiesz jak się komunikować, żeby nie powodować kłótni? Nawet jeśli to Twój partner bywa nie miły?
Wiesz jak zarządzać konfliktami, kiedy w jakiejś sprawie ewidentnie się nie zgadzacie?
Wiesz jak działa równowaga zaangażowania i jak jej nie łamać?
Wiesz jak dbać o przyjacielską więź w związku?
 
Jeśli sam nie wiesz, to po pierwsze sam pod tym względem nie będziesz wymarzonym partnerem i możesz mieć problem z rozwinięciem relacji na dalszy poziom. Po drugie, trudno Ci będzie ocenić czy druga strona ma pod tym względem jakiekolwiek kompetencje, skoro sam ich nie masz. Przez co możesz pchać się w związki z ludźmi, którzy się do dłuższych relacji po prostu nie nadają.
 
O tym gdzie zdobywać takie umiejętności związków dowiesz się na końcu wpisu.
 
Krok czwarty
Zastanów się, czy masz właściwe wymagania w stosunku do siebie samego. Fatalnie jest być dla siebie bardzo krytycznym i wiecznie niezadowolonym z tego jaki jesteś czy jak wyglądasz - bo to będzie podkopywało Twoją pewność siebie. Dobrze jest trochę od siebie wymagać i wiedzieć nad czym możesz pracować, ale bardzo źle byłoby, gdyby to, że teraz jeszcze nie jesteś taki jaki chciałbyś być powstrzymywało Cię przed poznawaniem nowych osób. 
 
Z drugiej strony założenie, że jesteś idealny i nic nie musisz zmieniać, pewnie da Ci trochę więcej komfortu i pewności siebie, a jednak prawdopodobnie oznacza to, że ominie Cię okazja do rozwoju i ciągłego stawania się lepszą wersją samego siebie.
 
Krok piąty
Zastanów się, czy masz odpowiednio wysokie wymagania do potencjalnego partnera. Twoje związki mogą się rozpadać dlatego, że masz za małe wymagania i wybierasz złe osoby. Spójrzmy prawdzie w oczy. Na rynku singli najwięcej jest osób, które wiecznie są singlami, albo tworzą tylko bardzo krótkie relacje i nie potrafią nikogo utrzymać na dłużej. Jeśli Ty jesteś taką osobą, to wróć do kroku drugiego i trzeciego. Jeśli Ty spotykasz się z takimi osobami, to dobrze jest mieć szeroko otwarte oczy na wszystkie ostrzegawcze znaki ostrzegawcze, które mogą świadczyć o tym, że trafiłeś na kogoś kto słabo rokuje. Jakie to oznaki? Np.:
 
Od początku relacji słyszysz drobne kłamstwa od nowego partnera;
Czujesz, że nie możesz polegać na tej osobie, bo od początku łamie jakieś obietnice;
 
Ta osoba bardzo źle się wyraża o innych ludziach - prawdopodobnie będzie się tak samo źle wyrażała o Tobie.
Ta osoba źle traktuje innych ludzi - np. Kelnerów, czy recepcjonistów - nawet jeśli teraz dla Ciebie jest dobra, to kiedy minie faza zakochania, Ciebie będzie traktowała prawdopodobnie gorzej niż obcych ludzi - wiem, że to kontrowersyjne, ale tak jest. Przy obcych ludziach dobrze nam działają hamulce społeczne - to dlatego najłatwiej jest nakrzyczeć na bliskich.
 
Kiedy zobaczysz, że coś nie gra uciekaj z tej relacji póki możesz.
Lepiej jest mieć za wysokie wymagania, niż za niskie. Idąc na randkę z nastawieniem - zobaczmy jaki jesteś, czy się nadajesz do związku czy nie - będziesz dużo większym wyzwaniem i dzięki temu dużo atrakcyjniejszy, w porównaniu do postawy: "Obym się spodobał". Z im atrakcyjniejszą fizycznie osobą się spotykasz tym bardziej powinieneś być wyczulony - bo tym łatwiej zachłysnąć się fizycznym wyglądem i przegapić znaki ostrzegawcze, które normalnie odstraszyłyby Cię od tej osoby.
 
Nawet jeśli masz wysokie wymagania, które mało kto spełnia, to i tak potrzebujesz tylko jednej takiej osoby, która je spełni. To jest ważny wybór, prawdopodobnie na bardzo długo - jest szansa, że nawet do końca życia, więc nie pozwól sobie na podejmowanie pochopnych decyzji.
 
Zdecydowanie lepiej jest być singlem niż być w byle jakim związku, z osoba, która ściąga Cię w dół. Będąc w takim związku blokujesz sobie szansę na poznanie innej naprawdę wartościowej osoby.
 
Krok szósty
Masz tym większe szanse na znalezienie wymarzonego partnera im więcej aktywnie szukasz takiej osoby. Bez względu na to, czy jesteś kobietą czy mężczyzną - nie licz na to, że wymarzony partner magicznie się pojawi u Twoich drzwi. 
 
Jeśli spotykasz nowe osoby, raz czy dwa razy do roku, to masz bardzo małe szanse na to, że spotkasz akurat tego wymarzonego partnera. Jeśli tak rzadko stwarzasz sobie takie okazje, to nawet jeśli sam jesteś bardzo atrakcyjny, ale bardzo chcesz związku, to łatwo wpaść w desperację i mocno obniżyć swoje wymagania - co potem fatalnie się skończy. Porównaj to z sytuacją, kiedy poznajesz kilka nowych osób każdego miesiąca - wtedy naprawdę możesz sobie pozwolić na to, żeby być wymagającym i wybrać dokładnie taką osobę, która będzie do Ciebie świetnie pasowała.
 
Pozostaje jeszcze pytanie, czy kiedy trafisz na tego wymarzonego partnera, to czy będziesz w stanie wejść z taką osobą w związek i czy będziesz umiał utrzymać taki związek.
Aktualnie w naszych programach, pomagamy ludziom albo wyciągać związki z kryzysu, albo wręcz odzyskiwać Eks. Natomiast prawie wszyscy nasi kursanci mówią, że bardzo, żałują, że nie znali tej wiedzy o związkach, której uczymy zanim zaczęły się kłopoty - bo wtedy do tego kryzysu czy rozstania, prawdopodobnie nigdy by nie doszło.
 
Ja sam też jestem tego zdania, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego właśnie zastanawiam się nad tym, czy warto będzie stworzyć program dla osób, które są singlami, albo które są w dobrym związku, i które chcą zdobywać umiejętności związkowe, chcą się rozwijać, sami chcą się stać tym wymarzonym partnerem dla kogoś innego.
 
Wstępnie wizja takiego programu polegałaby na tym, że każdy kto dołącza do naszego klubu sam przechodzi głęboką osobistą metamorfozę, uczy się projektować swoje życie małymi krokami, pracuje nad sobą i zdobywa umiejętności związkowe - a oprócz tego, wszystkich uczestników naszego programu łączymy w lokalnych grupach we wszystkich wojewódzkich miastach z regularnymi lokalnymi spotkaniami.
 
Pytanie brzmi, czy według Was moi drodzy widzowie, ma to sens. Czy jesteś zainteresowany takim projektem. Jeśli tak, to wypełnij krótkie zgłoszenie do naszego programu - link TUTAJ.
 
Krok siódmy
Uważaj tylko, żeby na randki nie umawiać się na ilość, tylko na jakość. Prawie każdy był chociaż raz w swoim życiu na imprezie w klubie, więc teoretycznie można tam poznać bardzo różnych ludzi - także wymarzonych partnerów. Natomiast statystycznie najczęściej w klubie spotkasz osoby, które ciągle imprezują i które niekoniecznie do Ciebie pasują (o ile sam nie jesteś typem imprezowicza).
Podobnie na tinderze czy innych portalach randkowych - to jest dobre miejsce, żeby poznawać ludzi, ale jednocześnie jest tam morze osób, które owszem będą atrakcyjne fizycznie, ale które nie będą do Ciebie pasować, albo wręcz w ogóle nie nadają się do tworzenia dłuższej relacji. Co z tym zrobić?
 
Jeśli masz konto na portalu randkowym, to od początku jasno komunikuj to jaki jesteś i kogo dokładnie szukasz. Nie próbuj pokazać się z jak najlepszej strony i nie próbuj wpasowywać się w oczekiwania innych ludzi. Mów otwarcie co lubisz, a czego nie lubisz. Jakie masz oczekiwania od potencjalnego partnera? Co Cię odpycha, a co Ci się bardzo podoba. Jakie masz wartości życiowe, jakie masz przekonania np. Na temat posiadania dzieci, na temat wiary, czy spędzania wolnego czasu.
 
Im bardziej konkretny będziesz tym więcej niewłaściwych ludzi odepchniesz, ale też tym więcej właściwych ludzi przyciągniesz. I oszczędzisz przy tym dużo czasu.
 
Krok ósmy
Stwórz sobie swój system poznawania nowych ludzi. Samo stworzenie konta na portalu randkowym i nawet umieszczenie właściwego opisu to jeszcze nie wszystko. Najwięcej zyskasz, kiedy sam aktywnie i regularnie będziesz pisał do nowych osób - nawet jeśli jesteś kobietą. Wyobraź sobie, że masz taki cel: codziennie logujesz się na wszystkie portale randkowe na których masz konto, żeby sprawdzić wiadomości i codziennie Twoim celem jest napisanie co najmniej do jednej nowej osoby, która na pierwszy rzut oka może być dla Ciebie wymarzonym partnerem. Nawet jeśli odpisze Ci tylko co siódma osoba, to nadal masz jedną osobę w tygodniu, którą możesz poznać.
 
Krok dziewiąty
Usprawnij system umawiania się na randki. To, że ktoś dobrze wygląda i wstępnie wpisuje się w Twoje kryteria, nie oznacza jeszcze, że musisz się z nim od razu umawiać na spotkanie - to po pierwsze pochłania sporo Twojego czasu, a po drugie może być trudno przekonać te najbardziej atrakcyjne osoby, żeby poświęciły Ci od razu swój czas i się z Tobą umówiły. Z drugiej strony, nie warto też marnować czasu na wymianę pojedynczych wiadomości i pisanie całymi tygodniami czy miesiącami zanim się spotkacie. Takim pierwszym najszybszym i najłatwiejszym sprawdzianem, który bardzo dużo powie Ci o tej osobie, jest rozmowa przez telefon. Do tego łatwiej jest przekonać nową osobę, żeby się z nią zdzwonić na parę minut, niż żeby się z Tobą umówiła.
Często te klika minut rozmowy, kiedy słyszysz czyjś głos, słyszysz czyjeś emocje, da Ci dużo lepszy ogląd na to, czy warto dalej ciągnąć tą znajomość i umówić się na spotkanie czy nie.
 
Podczas takiej rozmowy na początku warto też badać, czy do siebie pasujecie. Warto sobie przygotować nawet zestaw kilku pytań, które mogą od razu łatwo zdyskwalifikować taką osobę. Ja np. Po chwili luźnej rozmowy, zapytałbym czy wierzy w horoskopy, czy jest religijna, albo jaką ostatnio książkę przeczytała. I już te 3 informacje dadzą mi dość dobry ogląd, czy jest sens dalej rozmawiać i proponować spotkanie, czy nie ma sensu.
 
Jeśli raz na tydzień ktoś Ci odpisze, raz na dwa tygodnie porozmawiasz z kimś przez telefon i co druga taka osoba, będzie się nadawała na spotkanie, to masz co miesiąc bardzo rokujące spotkanie z nowym potencjalnym wymarzonym partnerem. W ciągu roku daje Ci to aż 12 szans na to, żeby poznać kogoś kto do Ciebie pasuje. W takim tempie to będzie tylko kwestia czasu, kiedy znajdziesz naprawdę atrakcyjną osobę do związku.

Robert Marchel
 
TEST ZWIĄZKU
970.00 zł
  • Dowiedz się jak wyjść z kryzysu i napraw trudną sytuację;
  • Poznaj cały proces, dzięki któremu odbudujesz związek;
  • Wyeliminuj dystans, wrogość i brak zaangażowania.
297.00 zł
  • Poznaj zasady, jak rozwiązać każdy konflikt;
  • Zachowaj spokój w trudnej sytuacji i powstrzymaj automatyczne reakcje;
  • Dowiedz się, jak reagować na słowny atak i krytykę innych osób;
297.00 zł
  • Odkryj proste sposoby na kłótnie w związku;
  • Poznaj skuteczne metody walki z konfliktami;
  • Zmień swoje podejście do komunikacji z partnerem.