Jak zmienić swoje życie na lepsze? 1 potężny nawyk - Robert Marchel
<< Wróć do listy

Jak zmienić swoje życie na lepsze? 1 nawyk, który sprawił, że mam wymarzone życie

Kiedy miałem mniej więcej 14 lat, trochę przypadkowo wprowadziłem jeden nawyk, który zmienił moje życie na zawsze.
 
Dzisiaj powiem Ci jak kiedyś wyglądało moje życie, a jak wygląda teraz.
 
Powiem Ci jaki nawyk zmienił moje życie i dlaczego Ty też natychmiast powinieneś go wprowadzić.
 
Dam Ci też 8 wskazówek jak to zrobić efektywnie i bez poświęcania dodatkowego czasu.
 
Na koniec podzielę się z Tobą jednym moim osobistym dylematem.
 
Nazywam się Robert Marchel, profesjonalnie pomagam naprawiać związki, a prywatnie jestem pasjonatem projektowania szczęśliwego życia. 
 
Jak kiedyś wyglądało moje życie?
Pochodzę z małej wsi na podkarpaciu, ze środowiska, w którym moi rówieśnicy całkiem sporo pili grubo przed 18stką, było trochę przemocy, większość ludzi w tym ja, patologicznie długo graliśmy w gry komputerowe i raczej niewiele było tam rozwoju. Jednak jeden nawyk zmienił u mnie wszystko.
 
Przenosimy się w czasie do przodu kilkanaście lat - dzisiaj mam 33 lata, odwiedziłem ponad 40 krajów, mam wymarzony związek, dwójkę cudownych dzieci, wymarzony duży dom z dużym ogrodem, wymarzony bezstresowy biznes, świetne hobby, paczkę zgranych przyjaciół - innymi słowy, życie marzeń - i wszystko zaczęło się od jednego inspirującego wydarzenia, które zapoczątkowało u mnie dużą zmianę.

Kiedy byłem jeszcze w gimnazjum, obejrzałem pierwszą część władcy pierścieni. I po tym filmie, totalnie zainspirowałem się postacią Gandalfa. Pomyślałem sobie, że chcę być taki jak gandalf - chcę być po prostu mądry. 
 
Gandalf czytał książki, znał dużo języków, więc ja też chciałem tak robić. I to był moment, w którym bardzo ograniczyłem gry komputerowe i zacząłem się dużo więcej uczyć - ale nie tego co było w szkole - tylko zacząłem dużo czytać na własną rękę i na maksa przyłożyłem się do nauki języków - głównie angielskiego.
 
Dzisiaj czytam średnio ok. 60 książek rocznie - nie poświęcając na to dodatkowego czasu - a do tego korzystam z opieki dwóch trenerów, regularnie spotykam się w grupie mastermind czy kupuję szkolenia coachingowe.
 
Dlaczego tak robię? Podam Ci przykład.
Właśnie przeczytałem książkę: "Peak" Andersa Ericssona - i już wiem, że ostatnie 3 lata mojego treningu tenisa stołowego mogły być dużo bardziej efektywne - i już po tygodniu nowego sposobu treningu widzę szybsze efekty niż kiedykolwiek wcześniej.
 
Po tym jak przeczytałem książkę Alexa Hormoziego 100 million offer i po zapisaniu się na kurs coachingowy za 7000$ potroiły się przychody w mojej firmie.
Po tym jak przeczytałem książkę "Eat stop eat" Brada Pilon - w końcu bez wysiłku utrzymuję niski poziom tkanki tłuszczowej.
Po tym jak przeczytałem książkę "Free will" - Sam Harrisa, o iluzji wolnej woli, zmieniłem totalnie swoje podejście do tego jak działa świat.
 
Takich przykładów mógłbym wymienić co najmniej kilkadziesiąt - prawie każda książka, to co najmniej jeden czy dwa wnioski, które w jakiś sposób zmieniają moje życie na lepsze. I te zmiany kumulują się z czasem.
 
Dzisiaj nie mam też absolutnie żadnej wątpliwości co do tego, że ciągła nauka i ciągłe zdobywanie wiedzy jest najważniejszą rzeczą, jaką możesz dla siebie zrobić, jeśli chcesz osiągnąć cokolwiek. Teraz mam dla Ciebie 8 wskazówek jak do tego podejść. 
 
Wskazówka 1: Jak znaleźć na to czas?
To jest najlepsza informacja - nie potrzebujesz czasu na czytanie, jeśli będziesz słuchał audiobooków. To jest moja tajna strategia - zawsze wtedy, kiedy jestem sam i robię rzeczy, które nie wymagają za dużo uwagi - takie jak sprzątanie, gotowanie, mycie zębów, czy jazda samochodem - słucham audiobooków.
 
Jeśli nigdy tego nie robiłeś, to na początku możesz łatwo się rozpraszać, ale im dłużej będziesz tak robił, tym łatwiej będzie Ci słuchać audiobooków i z czasem możesz słuchać z coraz większym przyspieszeniem.
 
Wskazówka 2: Rób notatki
Co ważne codziennie zadawaj sobie pytanie czego się nauczyłeś i rób z tego notatki. Bez robienia notatek zapamiętasz dużo mniej z danej książki i trudniej będzie Ci wrócić do tej wiedzy. Z drugiej strony nie przejmuj się tym za bardzo i nie notuj wszystkiego - zapisuj tylko najważniejsze wnioski z danej książki.
 
Wskazówka 3: Rozwijaj się na wielu polach jednocześnie
Osobiście uważam, że dobrze jest rozwijać się na wielu polach równocześnie. Sam np. Dużo czytam na temat relacji damsko-męskich, ale też na temat samodyscypliny, szczęśliwego życia, prowadzenia biznesu, czy zdrowia, a nawet fizyki czy filozofii. Dzięki temu, że mieszam te dziedziny nigdy się nie nudzę czytaniem. A dzięki temu, że mam styczność z wieloma dziedzinami, mam szerszy ogląd na wszystkie informacje, które zdobywam.
 
Pamiętam, kiedy czytałem książkę mojego osobistego autorytetu w dziedzinie relacji: Johna Gottmana - w której opisywał konflikty, które da się rozwiązać i których się nie da rozwiązać - po czym, w następnej książce strikte na temat zarządzania konfliktami nauczyłem się sposobu na rozwiązanie konfliktu, nierozwiązywalnego według Gottmana.
 
Wskazówka 4: Naucz się jak się uczyć
Jeśli chcesz poważnie podejść do nauki, zacznij od zdobycia wiedzy na temat tego jak uczyć się efektywnie i jak zapamiętać najwięcej z tego czego się uczysz - i tutaj odsyłam Cię na kanał mojej partnerki Doroty Filipiuk.
 
Wskazówka 5: Przerwij czytanie książki, która Cię nudzi
Pamiętaj, że nie musisz czytać książek, które Cię nudzą. Jeśli jakaś książka nie jest wystarczająco ciekawa czy wartościowa, to omijaj całe sekcje i czytaj tylko to co Cię interesuje, albo wręcz zabierz się za inną książkę.
 
Wskazówka 6: Wracaj do najlepszych książek
Czasami zdarzają się książki, które są tak przydatne i tak przepełnione wiedzą, że nie sposób wszystkiego z nich wyciągnąć przy pierwszym kontakcie - i warto do nich regularnie wracać.
 
Wskazówka 7: Natychmiast działaj
Sama nauka nic Ci nie da, jeśli nie przekujesz jej na działanie, dlatego zawsze po każdej książce zastanawiaj się co mogę robić lepiej dzięki temu, czego się dowiedziałem - i od razu zamieniaj tą wiedzę na działanie.
 
Wskazówka 8: Nauka to nie tylko książki
Nauka to nie tylko książki - jeśli zależy Ci na szybkich efektach, to dobrym pomysłem będzie indywidualny trening z trenerem czy ekspertem, kurs online na dany temat, czy grupa mastermind - czyli spotkania tematyczne z ludźmi, którzy mają podobne cele do Twoich i z którymi możesz się wymieniać doświadczeniami.
 
Na koniec powiem Ci o moim osobistym dylemacie.
Jak widzisz ten film nie był na temat relacji - mimo tego, że zawodowo zajmuję się właśnie naprawianiem relacji i odzyskiwaniem Eks - to prywatnie ogromną wartość widzę w głębokiej pracy nad sobą i takim świadomym podejściu do projektowania własnego życia.
 
Nawet, kiedy w naszym programie pomagamy kursantom odzyskiwać Eks, to lwią częścią naszej strategii jest głęboka osobista metamorfoza - bo wtedy, kiedy Eks naszego klienta widzi prawdziwe duże zmiany, to nasz klient ma dużo większe szanse na sukces.
 
Długo miałem dylemat na temat tego, czy zostać tylko przy nagrywaniu filmów na temat związków, czy dodatkowo dzielić się innymi wskazówkami - jak ten dzisiejszy film.
 
Z jednej strony, trochę się tego boję, bo nie chcę być postrzegany jako ekspert od wszystkiego - a jednak z drugiej strony, nie wyobrażam sobie nie dzielić się innymi moimi osobistymi odkryciami, które bardzo zmieniły moje życie - i wierzę, że mogą zmienić też Twoje życie.
 
I na ten moment wygrała u mnie ta druga opcja, dlatego w najbliższym czasie możesz się spodziewać filmów, także na temat głębokiej osobistej zmiany.

TEST SATYSFAKCJI ŻYCIOWEJ
497.00 zł
  • Trenuj umiejętności komunikacyjne, które wykorzystasz w każdej sytuacji;
  • Bądź wyzwaniem i zwiększ swoją atrakcyjność dla płci przeciwnej;
  • Zbuduj głęboką pewność siebie, wyeliminuj stres i nieśmiałość;
790.00 zł
  • Wprowadzaj trwałe zmiany metodą małych kroków;
  • Pracuj nad 5 dziedzinami życia, by uzyskać życiową równowagę;
  • Odbierz dostęp do 52 nagrań wideo + 12 webinarów.
297.00 zł
  • Zbuduj głęboką pewność siebie;
  • Mocniej przyciągaj płeć przeciwną;
  • Maksymalnie zredukuj strach i stres;