Jak zmieniają się uczucia po rozstaniu?
<< Wróć do listy

Jak zmieniają się uczucia po rozstaniu?

Zacznijmy od tego, że uczucia to nie jest kwestia zero-jedynkowa. To nie jest tak, że jednego dnia Twój partner Cię kocha, a drugiego dnia już nie. Uczucia romantyczne do Twojego partnera mają dwie niezaprzeczalne właściwości - po pierwsze mogą mieć różną intensywność, a po drugie zmieniają się w czasie. Dlatego łatwo jest porównać uczucia partnera do temperatury w pokoju. Nigdy nie zapytasz czy w pokoju jest gorąco czy lodowato - tak samo nie warto pytać, czy partner kocha czy nie kocha. Zamiast tego lepiej zastanowić się jak intensywne są jego uczucia.
 
Po za tym, to że jeszcze dwa miesiące temu partner Cię kochał, nie oznacza, że kocha Cię teraz. Ale też to, że teraz mówi, albo zachowuje się jakby mu już nie zależało, nie oznacza, że uczucia do Ciebie znowu nie mogą wrócić - zwłaszcza jeśli świadomie o to zadbasz.
 
Uczucia do innej osoby to nic innego jak chemia i połączenia neuronalne w naszych mózgach, które budowały się powoli i również nie znikną z dnia na dzień. Dlatego przygasłe uczucia dużo łatwiej będzie odbudować w porównaniu do wykształcenia nowych uczuć do innej osoby. To między innymi właśnie dlatego byli partnerzy znajdują się w grupie największego ryzyka jeśli chodzi o zdrady, kiedy ktoś jest już w nowym związku. Zatem jeśli jesteś w związku i Twój partner idzie do klubu, to szansa na to, że pozna tam kogoś z kim Cię zdradzi są bardzo niskie. Natomiast dużo większe szanse na to, że dojdzie do zdrady będą wtedy, kiedy Twój partner będzie miał kontakt ze swoim byłym partnerem - zwłaszcza jeśli będzie to kontakt regularny.
 
Jeśli Twój partner z Tobą zerwał, to ta decyzja również nie nastąpiła z dnia na dzień - tylko uczucia po jego stronie osłabiały się z czasem - często na przestrzeni wielu miesięcy, a czasami nawet lat, aż w końcu opadły na tyle nisko, że partner zdecydował się na rozstanie. To nie znaczy jednak, że te uczucia wygasły do zera.
 
To jak dokładnie te uczucia wyglądają po rozstaniu akurat u Twojego partnera, to kwestia bardzo indywidualna. Jeśli Twój partner zerwał ze względu na jakiś Twój poważny nałóg, to po zerwaniu cały czas może mieć stosunkowo silne uczucia do Ciebie - a jednak logiczne przeszkody są na tyle mocne, że mimo tych uczuć powstrzymują Twojego partnera przed powrotem.
 
Natomiast jeśli bardzo mocno złamałeś równowagę zaangażowania na Twoją niekorzyść i przytłoczyłeś swojego partnera pretensjami o brak czasu i miłości - to bezpośrednio po zerwaniu Twój Ex może wręcz poczuć ogromną ulgę, że ten związek się zakończył. A jednak kiedy przestaniesz się odzywać, zajmiesz się własnym życiem i Twój Ex zobaczy, że nie tylko już o niego nie zabiegasz, ale wręcz za chwilę możesz wejść w jakiś nowy związek, to jego uczucia znowu mogą rosnąć. To też nie znaczy, że mocne wycofanie Twojego Ex z dnia na dzień zamieni się w ogromną miłość i chęć powrotu. W praktyce wygląda to tak, że niechęć do kontaktu z biegiem czasu zamienia się w ciekawość tego co u Ciebie słychać i otwarcie na kontakt. To z kolei może się zamienić w mocniejsze zainteresowanie, a dopiero regularne kontakty i atrakcyjne zachowanie po Twojej stronie może zamienić się na mocniejsze uczucie, za którym pójdzie chęć powrotu.
 
Jeśli chcesz dowiedzieć się znacznie więcej na temat odzyskiwania Ex,
to zapraszam do obejrzenia mojego najnowszego szkolenia wideo: Jak w praktyce wygląda powrót do Ex
- który możesz dostać w cenie biletu do kina.
Opisuję na nim  jak w praktyce wygląda skuteczna strategia odzyskania Ex. Zobacz to wideo na strategia.lovesystem.pl
 
Do zobaczenia,
Robert Marchel