Jak zdobyć nowych przyjaciół - garść porad
<< Wróć do listy

Jak zdobyć nowych przyjaciół - garść porad


Budowanie dobrych relacji nie kończy się wyłącznie na kontaktach damsko-męskich. Jeśli masz garść oddanych przyjaciół, to życie może stać się dużo przyjemniejsze.  Dzisiaj powiem o tym co zrobić, żeby stworzyć sobie okazje do poznania nowych osób, które mają potencjał na dołączenie do grona Twoich przyjaciół. Powiem też o tym jak się z nimi zintegrować i zyskać ich sympatie. Mam też dla Ciebie pewne wyzwanie.

 

Pomysł na ten artykuł podsunął mi jeden z internautów, który słusznie zauważył, że przecież nie podejdzie do obcego faceta na ulicy i nie weźmie od niego numeru. Są jednak inne skuteczne sposoby.
Najczęściej przyjaźnie nawiązują się z osobami, z którymi spotykasz się regularnie przy jakiejś okazji np. kiedy razem studiujecie  albo pracujecie. Zatem jeżeli chcesz zdobyć nowych przyjaciół, to masz dwa wyjścia – albo stworzyć sobie nowe okazje, w których poznasz nowe osoby, albo możesz się bardziej zintegrować z osobami, które już widujesz regularnie, ale z którymi jeszcze się nie zaprzyjaźniłeś.

Jeżeli chcesz stworzyć sobie nowe okazje do zdobycia przyjaciół, to wystarczy, że zaangażujesz się w jakąś nową aktywność. Przykładów  jest całkiem sporo.
- Zapisanie się do szkoły językowej.
- Szkoły tańca.
- Treningi sztuki walki.
- Lekcje jogi.
- Możesz dołączyć do jakiegoś stowarzyszenia – np. chodzić na spotkania Coach Serferów, które są organizowane w większości dużych miast. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z grup Skill Trade, gdzie możesz uczyć czegoś inne osoby w zamian za to, że one nauczą czegoś Ciebie.
Gama rozmaitych aktywności, które możesz podjąć często nie wydając nawet złotówki, jest naprawdę spora. Dlatego zastanów się jaka aktywność najbardziej Ci odpowiada i działaj.
Pamiętaj jednak, że dużo ważniejszą rzeczą jest umiejętność integracji z ludźmi, których poznajesz .

Najprostszym sposobem na zdobycie przyjaciół jest zacieśnienie więzi z ludźmi, których już znasz i lubisz, ale z którymi nie spotykasz się zbyt często w towarzyskich okolicznościach – albo zwyczajnie urwał się wam kontakt. Jak to zrobić – bardzo prosto – wyjdź z inicjatywą spotkań.  Któregoś wieczora zorganizuj spotkanie - najlepiej u siebie w domu i zaproś najlepiej kilka osób na raz. Wiele ludzi chętnie skorzystałoby z zaproszenia, ale problem polega na tym, że mało kto organizuje takie spotkania. Pamiętaj, żeby nigdy za bardzo nie naciskać na obecność, ani broń boże nie obrażać się, jeżeli ktoś odmówi, albo nawet potwierdzi swoją obecność, ale ostatecznie nie przyjdzie. Takie zachowanie jest bardzo odpychające.

Tego rodzaju spotkania warto organizować regularnie. Podczas rozmowy z tymi ludźmi będziesz miał okazje wytworzyć z nimi więź emocjonalną, a dzięki temu później łatwiej będzie Ci umawiać się na kolejne spotkania.

 

 

Zwłaszcza jeżeli poznałeś jakieś nowe osoby np. po zapisaniu się na wymienione wcześniej aktywności to zaproszenie ich na tego typu spotkanie jest świetnym wyjściem. Codziennie rozmowy w pracy czy na studiach to jedno, ale naprawdę ważne są towarzyskie spotkania w wolnym czasie, kiedy macie możliwość swobodnie porozmawiać.
Oprócz spotkań w domu świetnym rozwiązaniem jest organizowanie krótkich wypadów, czy wycieczek. Zorganizuj wyjście na łyżwy, gokarty, albo weekendową wycieczkę w góry lub na kajaki. Spędzanie razem czasu na aktywności fizycznej, albo w podróży potrafi zbliżyć do siebie ludzi.

Świetną okazją do zawarcia przyjaźni jest lepsze poznanie Twoich sąsiadów. Pod koniec studiów postanowiłem, że zapoznam się lepiej ze wszystkimi młodymi ludźmi, którzy mieszkają w mojej klatce i to była świetna decyzja.  Od tamtej pory często spotykaliśmy się wieczorami, albo robiliśmy wspólne imprezy. I właśnie to jest moje wyzwanie, które przed Tobą stawiam. Komputery sprawiają, że ludzie coraz bardziej się izolują we własnym świecie. Moim wyzwaniem dla Ciebie jest wyjście z tego świata i poznanie wszystkich sąsiadów, których jeszcze nie znasz. Rusz tyłek, przejdź się po swojej klatce, albo po swojej okolicy, zadzwoń do ich drzwi i zaproś ich do siebie wieczorem. Nie musi to być żadna wielka impreza, wystarczy spotkanie przy kawie. Jeżeli podejmiesz to wyzwanie napisz proszę w komentarzu jakie były efekty.

Pozostaje jeszcze kwestia tego, co zrobić, żeby ludzie Cię lubili. Oczywiście najważniejsza jest w tym przypadku Twoja osobowość, ale mam dla Ciebie kilka prostych wskazówek.
- Powiedz: „Lubię Cię”. Według badań wystarczy powiedzieć te dwa proste słowa, żeby jakaś osoba automatycznie poczuła sympatie także wobec Ciebie.
- Poproś o jakąś drobną przysługę np. o pożyczenie książki, albo o radę na jakiś temat.
- Rozmawiaj na osobiste tematy – zacznij od siebie, zwierzając się z czegoś swojemu rozmówcy. To zachęci także jego do opowiedzenia Ci czegoś na swój temat. Badania pokazują, że poruszanie emocjonalnych tematów pozytywnie wpływa na budowanie sympatii między ludźmi.

Podsumowując – nie zamykaj się w swoich czterech ścianach tylko wychodź do ludzi. Bądź liderem i to Ty zajmij się organizacją spotkań. Zintegruj się z ludźmi, których już znasz, a jeżeli nie masz na oku żadnych kandydatów na przyjaciół, to rozpocznij jakąś nową aktywność i poznaj nowych ludzi.  Stworzenie przyjaźni to proces, który może zająć trochę czasu – dlatego bądź cierpliwy. Jeśli ktoś Ci odmówi spotkania, to nie bierz tego do siebie – często ludzie są zwyczajnie leniwi i mimo, że Cię lubią, to zwyczajnie nie chce im się wyjść z domu. Ale pamiętaj, że dużo trudniej jest odmówić drugi raz z rzędu.


Robert Marchel
Pobierz nagranie

 

TEST SATYSFAKCJI ŻYCIOWEJ
497.00 zł
  • Trenuj umiejętności komunikacyjne, które wykorzystasz w każdej sytuacji;
  • Bądź wyzwaniem i zwiększ swoją atrakcyjność dla płci przeciwnej;
  • Zbuduj głęboką pewność siebie, wyeliminuj stres i nieśmiałość;
297.00 zł
  • Zbuduj głęboką pewność siebie;
  • Mocniej przyciągaj płeć przeciwną;
  • Maksymalnie zredukuj strach i stres;
Zbliża się Webinar: "Znajdź kobietę / faceta marzeń"
0 Dni
0 Godzin
0 Minut
0 Sekund