Związek na odległość - jak utrzymać? [PORADY]
<< Wróć do listy

Jak utrzymać związek na odległość?

W tych dniach bycie osobno może być nie tylko smutną koniecznością, ale również obywatelskim obowiązkiem. Wg amerykańskich badaczy, twórców artykułu dla Journal of Sex & Marital Therapy (2013): Go Long! Predictors of Positive Relationship Outcomes in Long Distance Dating Relationships, osoby w związkach na odległość, wbrew temu, co się powszechnie uważa, nie są mniej szczęśliwe! Wyniki badań wskazują, że osoby w takich związkach są w stanie budować równie intymny, zaangażowany związek, co pary przebywające ze sobą na co dzień. Co ciekawe, pary na odległość, poświęcają dziennie więcej czasu na rozmowę z partnerem, oraz zgłaszają mniej trudności w komunikacji.“Tęsknota to bliskość w oddaleniu”, co robić aby rozłąka była mniej dokuczliwa?
 
  • Dzwonić do siebie codziennie, być na bieżąco z wydarzeniami w życiu drugiej osoby.
  • Jak najczęściej używać połączeń wideo- widok twarzy ukochanej osoby powoduje wydzielanie znacznej ilości neuroprzekaźnika- serotoniny. Jej niedobór odpowiada za stany depresyjne i depresję. 
  • Planować, rozmawiać o planach, co będziemy robić kiedy znów będziemy razem. Odwiedzicie stare miejsca? A może zdecydujecie się zrobić coś czego jeszcze nigdy nie zrobiliście? 
  • Grać w gry online- odrobina rywalizacji, czy raczej kooperacja w misji?
  • Udostępnić sobie nawzajem pliki ze zdjęciami i zrobić wspólne przeglądanie albumów online.
  • Robić dla siebie nawzajem playlisty do słuchania kiedy nie dzwonimy.
 
Każdy związek jest inny, podobnie jak uczucie, które go zespala. Jednak niezależnie od tego, czy będą to więzi budowane na odległość, czy też bardziej stacjonarnie, warto wiedzieć jak stworzyć harmonijne i solidne podwaliny relacji. Wykorzystaj czas oddalenia pracując nad Waszym związkiem! Naucz się dbać o niego już dziś!