Jak się odkochać i przestać myśleć o byłym partnerze?
<< Wróć do listy

Jak przestać o kimś myśleć. Jak się odkochać? Skuteczna metoda

 
     

Dzisiaj poruszę temat bardzo niebezpiecznej iluzji, która pojawia się w ludzkich umysłach i która jest przyczyną mnóstwa negatywnych emocji. Może doprowadzić do wielu lat frustracji, a co gorsza jest jedną z najczęstszych przyczyn samobójstw. Tą iluzją jest wiara, że możesz być szczęśliwy będąc w związku tylko z jedną, określoną osobą. Zobacz jak to pokonać.
 

Jak zapomnieć o byłym partnerze?


Zobaczmy jak to działa na konkretnym przykładzie. Mężczyzna spotyka piękną kobietę. Umawiają się przez krótki czas, ale ona traci zainteresowanie i urywa kontakt, nie myśląc już o byłym chłopaku. On jednak nie potrafi o niej zapomnieć. W jego umyśle pojawiła się iluzja, że trafił na idealną kobietę i nie znajdzie już nikogo tak atrakcyjnego. Mija czas, a on męczy się z każdym dniem. Cały czas o niej myśli.

 

Jeżeli nie ma z nią kontaktu, to zazwyczaj po jakimś czasie mu przechodzi i wraca do normalności. Zapomina o niej. Po jakimś czasie wiąże się z inną dziewczyną, zakochuje się i z niedowierzaniem wspomina moment, kiedy tak mocno kogoś idealizował.

 

Może się jednak zdarzyć, że kobieta, w której się nieszczęśliwie zakochał np. pracuje z nim w jednej firmie i cały czas ma z nim kontakt. Wtedy mężczyzna jest w pułapce i nie może się zaangażować w żadną nową relacje. Mija więcej czasu i widzi, że jego ukochana ma chłopaka i nie zdaje się myśleć o byłym. Ktoś z silniejszym charakterem, mógłby się odciąć całkowicie od tej sytuacji. Jednak w 2010 roku, ponad 600 osób popełniło samobójstwo właśnie z powodu zawodu miłosnego.

 

Nie zabił ich fakt, że nie zdobyli tej osoby, ale zabiło ich przekonanie, że ta osoba jest im potrzebna do szczęścia.

 

jak przestać myśleć o byłym chłopaku

 


Co zrobić, jeżeli to Ty się w kimś nieszczęśliwe zakochasz albo zauroczysz? Po pierwsze zrozum, że to co mówi Ci Twój umysł to tylko iluzja. Bądź świadomy, że Twój własny umysł źle Ci podpowiada.

 

Po drugie, zrozum, że to Twoje przekonanie jest przyczyną nieszczęścia, a nie fakt, że nie jesteś z tą osobą. Chcesz dowodu? Zamknij oczy i zastanów się co czujesz, kiedy wierzysz w myśl, że musisz być z tą osobą, a aktualnie z nią nie jesteś? Jakie emocje czujesz w takiej chwili? Zatrzymaj się, zamknij oczy i pomyśl o tym teraz.

Gotowy? A teraz wyobraź sobie jakbyś się czuł bez myśli pod tytułem: „Muszę być z tą osobą”. Zamknij oczy i wyobraź sobie siebie w codziennych sytuacjach, jak idziesz do pracy, jak robisz zakupy, ale bez tej myśli w swojej głowie. Co wtedy czujesz? Zastanów się teraz nad tym.


 

Widzisz? Rzeczywistość się nie zmieniła. Zmienił się jedynie Twój sposób myślenia i automatycznie zmieniły się Twoje emocje.

 

Krok 3.  Od dzisiaj nie walcz z tym uczuciem i nie próbuj zapominać. To tak jakbyś codziennie skupiał się, żeby zapominać o tym gdzie położyłeś jakąś rzecz. Zamiast tego obserwuj swoje uczucia i myśli tak, jakby nie były Twoje. Tak, jakbyś stał z boku. Pozwól im przemknąć przez Twój umysł bez żadnego oporu. Nigdy nie identyfikuj się z nimi.

Obserwuj je tak jak burzową chmurę, która właśnie przechodzi nad twoim niebem, ale wiesz, że niedługo zniknie. Jeżeli zastosujesz się do tej rady, to być może te emocje natychmiast nie znikną, ale dużo szybciej zapomnisz o tej osobie i wrócisz do normalności.


 

Dodatkowo odetnij się od tej osoby tak mocno jak to możliwe. Unikaj kontaktu z nią. Wyrzuć rzeczy, które Ci się z nią kojarzą. Usuń ją ze znajomych na facebooku. Im mniej rzeczy, będzie Ci o niej przypominało tym szybciej dojdziesz do siebie.
 

Czy można zapomnieć o kimś, kogo kochasz?


 

Problem, który tutaj opisałem dotyczy mnóstwa ludzi. Podziel się tą wiedzą ze swoimi znajomymi i udostępnij ten artykuł na facebooku. Przez jedno Twoje kliknięcie możesz zaoszczędzić całe miesiące czyichś cierpień. Możesz nawet uratować komuś życie – nawet jeżeli nigdy się o tym nie dowiesz.

Jeżeli chcesz jeszcze lepiej zgłębić ten temat, zobacz koniecznie to video:


Zobacz 30 Dniowy Kurs Świadomości i Głębokiej Pewności Siebie

 

 

           
Pobierz nagranie
SZANSE NA POWRÓT DO EX
177.00 zł
  • Kwestionuj swoje przekonania, które utrudniają Ci zapomnieć o ex;
  • Dowiedz się, jak nie rozdrapywać ran i ruszyć do przodu;
  • Poznaj sposoby, które przynoszą ulgę.
297.00 zł
  • Zbuduj głęboką pewność siebie;
  • Mocniej przyciągaj płeć przeciwną;
  • Maksymalnie zredukuj strach i stres;
Zbliża się godzinne Szkolenie Online: "Jak odzyskać Ex. Bez proszenia i zabiegania o kontakt"
0 Dni
0 Godzin
0 Minut
0 Sekund