Jak przeprosić dziewczynę/chłopaka? 5 kroków
<< Wróć do listy

Jak przeprosić dziewczynę/chłopaka? 5 kroków


Coś przeskrobałeś, a Twoja partnerka lub partner nie przyjmuje od Ciebie przeprosin? Na tym filmie powiem Ci jakie jest 5 kroków skutecznych przeprosin oraz jakie są najczęstsze błędy, które sprawiają, że przeprosiny nie są przyjmowane.

jak przeprosić chłopaka

Oprzyjmy się na przykładzie. Marek mimo wcześniejszych ustaleń, nie tylko nie wyjechał po swoją dziewczynę na dworzec, po tym jak wieczorem wróciła z podróży służbowej, to jeszcze sam umówił się z kolegami i kiedy Monika przyjechała do domu taksówką, zastała pusty dom. Marek głęboko ją zranił, poczuła, że nie może na nim polegać i mu na niej nie zależy.
 
Marek czuje, że tym razem naprawdę przegiął i jest mu bardzo głupio. Pytanie brzmi w jaki sposób powinien przeprosić Monikę?
 

Jak przeprosić kobietę?


Oto 5 kroków, które każdy kto chce szczerze przeprosić powinien użyć:

1. Zacznij od słowa „przepraszam” i przyznaj się do tego co zrobiłeś.
„Skarbie, przepraszam, że po Ciebie nie przyjechałem”.

2. Przyznaj, że to co zrobiłeś było złe i mogło wyrządzić jakąś przykrość. Na tym etapie nie próbuj się usprawiedliwiać.
„Wiem, że obiecałem, że przyjadę i bardzo mi głupio, że Cię zawiodłem. Teraz wiem, że musiało być Ci bardzo przykro”.

3. Weź odpowiedzialność za swoje zachowanie i za szkodę, którą wyrządziłeś. Czasami może to być jakaś rekompensata pieniężna, a czasami zwykłe okazanie chęci naprawy sytuacji.
„Wiem, że przez to wszystko straciłem Twoje zaufanie i bardzo chciałbym to naprawić w przyszłości.”

4.Powiedz, że żałujesz tego co zrobiłeś i

5. Obiecaj, że to nie powtórzy się w przyszłości.
„Bardzo, żałuję, że taka sytuacja w ogóle miała miejsce i obiecuję, że następnym razem, kiedy o coś mnie poprosisz, będziesz mogła liczyć na mnie w 100%”
 
przeprosiny dla chłopaka

Kiedy przeprosiny przyjmą taką formę, będzie dużo większa szansa na to, że Twój partner wybaczy Ci to co zrobiłeś. Dopiero po przeproszeniu drugiej strony – najlepiej właśnie w tych 5 krokach możesz dodać jakieś dodatkowe usprawiedliwienie – jeśli tylko takie  masz.

Bardzo złym pomysłem jest używanie słowa ALE podczas przeprosin – lub usprawiedliwiania swojego zachowania w trakcie przeprosin. Porównaj te dwie wersje:

„Skarbie przepraszam, że nie przyjechałem po Ciebie, mimo że obiecałem, ale to spotkanie z kolegami było dla mnie naprawdę ważne” albo „Przepraszam, że nie przyjechałem, ale Ty też nie raz nie dotrzymywałaś obietnicy”.

Przepraszanie w ten sposób właściwie jest czystym samousprawiedliwieniem, w którym wtrącone słowo „Przepraszam” jest wyłącznie jak różowa kokardka na karabinie. Równie dobrze mógłbyś powiedzieć: „Wiem, że Cię zawiodłem, ale miałem do tego prawo i w cale się tym nie przejmuję”.

Porównaj to teraz do przykładu, który podałem na początku:
„Skarbie, przepraszam, że po Ciebie nie przyjechałem. Wiem, że obiecałem, że przyjadę i bardzo mi głupio, że Cię zawiodłem. Domyślam się, że musiało być Ci bardzo przykro. Wiem, że przez to wszystko straciłem Twoje zaufanie i bardzo chciałbym to naprawić w przyszłości. Bardzo, żałuję, że taka sytuacja w ogóle miała miejsce i obiecuję, że następnym razem, kiedy o coś mnie poprosisz, będziesz mogła liczyć na mnie w 100%.”

Mam nadzieję, że to wideo było dla Ciebie pomocne. Pamiętaj tylko, że przepraszanie to zaledwie ułamek prawidłowej komunikacji, więc jeśli czujesz, że kłótnie w związku zdarzają się stosunkowo często, to zapraszam do zapoznania się z moim 30sto dniowym treningiem komunikacji online. Więcej informacji znajdziesz na doskonalerelacje.pl - kliknij tutaj

A po więcej filmów jak ten w przyszłości koniecznie subskrybuj ten kanał.

Do zobaczenia
Robert Marchel