Jak pokonać drętwą ciszę na randce - najlepsza strategia
<< Wróć do listy

Jak pokonać drętwą ciszę na randce - najlepsza strategia

Dłuższa chwila ciszy podczas pierwszego spotkania z atrakcyjną kobietą czy mężczyzną, to dla wielu osób coś strasznego. Dzisiaj powiem Ci co zrobić, żeby przestać się bać tej ciszy, a także jak z niej wybrnąć. Powiem Ci też o największym błędzie jaki możesz w tej sytuacji zrobić, którego za wszelką cenę będziesz musiał uniknąć.

 

Strach przed niezręczną ciszą bierze się z bardzo złego i nieatrakcyjnego podejścia do samego spotkania z tą osobą. Bo jeżeli boisz się, że nie będziesz miał o czym z nią rozmawiać, to znaczy, że założyłeś już jako coś pewnego, że osoba, z którą się spotykasz idealnie nadaje się na związek, więc jedynym Twoim zadaniem jest zaprezentowanie jej siebie z jak najlepszej strony.

I tutaj pojawia się już pierwszy problem, bo jeżeli idziesz na spotkanie z nastawieniem: „Muszę się spodobać”, to z reguły będziesz się starał jak najbardziej imponować tej osobie, pokazując w ten sposób jak bardzo Ci zależy i nie będąc dla niej wyzwaniem. A to jest najważniejszy czynnik atrakcyjności.

 

 

A wyobraź sobie teraz jakby to było, gdyby sytuacja była dokładnie odwrotna. Umawiasz się z atrakcyjną osobą, ale sam siebie też uważasz za kogoś równie atrakcyjnego i wiesz, że wygląd tamtej osoby to nie wszystko. Jesteś tam po to, żeby poznać jaka ona jest i sprawdzić, czy to ona Tobie będzie się podobała pod innymi względami. Jednocześnie w ogóle nie przejmujesz się czy Ty spodobasz się jej. Nie próbujesz w żaden sposób imponować.

Z takim podejściem zrzucasz ze swoich barków ciężar prowadzenia rozmowy, bo jedną z rzeczy, które chcesz sprawdzić jest to czy ona jest wystarczająco wygadana i dobrze się z nią rozmawia, czy może właśnie powstaje ta niezręczna cisza.

Kiedy jednak już się zdarzy moment, w którym rzeczywiście rozmowa na chwilę ucichnie i trzeba będzie podjąć jakiś nowy temat, to pamiętaj, żeby nie panikować i nie palnąć w pośpiechu żadnej głupoty tylko podejść do tego na spokojnie.

Jest mnóstwo sposobów na przełamanie takiej ciszy, ale ja powiem Ci teraz o dwóch.

Pierwszy to zadanie tej osobie jakiegoś pytania.
Może to być coś uniwersalnego w stylu:
- To co mi jeszcze powiesz o sobie?
albo
- To czego jeszcze chcesz się o mnie dowiedzieć?

Drugim sposobem jest opowiedzenie historii, która nawiąże w pewien sposób do tego o czym niedawno rozmawialiście. Możesz zacząć np.: „Przypomina mi się teraz, kiedy miesiąc temu pojechałem z kolegami… I tak dalej”.

Pamiętaj, że ogromnym błędem jest walczenie z ciszą za wszelką cenę – wszystkimi środkami.

A jeżeli chcesz sprawić, żeby problem niezręcznej ciszy już nigdy się nie pojawił, to zapraszam do rozwiązania darmowego testu filrtu i riposty i zapoznania się z tym filmem:


Robert Marchel
Pobierz nagranie

 

Zbliża się Webinar: "Znajdź kobietę / faceta marzeń"
0 Dni
0 Godzin
0 Minut
0 Sekund