Dlaczego Twój Związek Się Rozpadł. 4 Hipotezy
<< Wróć do listy

Dlaczego Twój Związek Się Rozpadł. 4 HipotezyCzasami piszecie do mnie maile w stylu: „Robert, kolejny mój związek rozpadł się. Czy coś jest ze mną nie tak?” Żeby dokładnie odpowiedzieć na takie pytanie, trzeba podejść do sprawy bardzo indywidualnie, ale na tym nagraniu przedstawię Ci 4 najczęstsze powody, dla których mogło tak się stać.

 

1. Próbowałeś za bardzo. Tak mocno chcesz być w związku i tak bardzo potrzebujesz bliskości, że za każdym razem okazujesz więcej zainteresowania niż Twój partner. Przez co łamiesz równowagę uczuć i w końcu dochodzi do zerwania. Jak sobie z tym poradzić? Najważniejszą rzeczą jest zrozumienie, że ta osoba nie jest Ci potrzebna do szczęścia. Że możesz czuć się dobrze także wtedy kiedy jesteś sam. Nie brakuje Ci żadnej drugiej połówki, bo sam jesteś kompletny. Kiedy przestaniesz próbować zatrzymać kogoś na siłę i będziesz pewny własnej wartości dużo łatwiej będzie Ci zbudować silny związek.

 

 

2. Jesteś za bardzo zaborczy. Zbyt mocno próbujesz kontrolować swojego partnera, zbyt często i zbyt mocno okazujesz zazdrość. Zbyt dużo narzekasz i często masz o coś pretensje. Jeżeli ten opis dotyczy Ciebie, to wiedz, że nie ma znaczenia, co robi Twój partner. Jeżeli słusznie jesteś zazdrosny, bo on poświęca innej atrakcyjnej osobie za dużo czasu, a potem jeszcze z tego powodu chodzisz obrażony – to tym mocniej będziesz łamał równowagę uczuć i jeszcze mocniej odpychał od siebie swoją kobietę czy swojego mężczyznę. Jeżeli Twój partner dużo rzadziej chce się z Tobą spotykać niż Ty z nim, a Ty masz o to pretensję – to nie sprawisz, że on nabierze ochoty na kolejne spotkania. Możesz kogoś zmusić, żeby robił to co Tobie się podoba, ale nie zmusisz nikogo, żeby sam chciał to robić. Taką postawą budujesz tylko opór i kolejny raz łamiesz równowagę uczuć. Dlatego warto być świadomym, że te wszystkie negatywne zachowania są dużym błędem i trzeba ich mocno unikać.

3. Za bardzo się różniliście. Nie koniecznie musiała to być Twoja wina, bo jeżeli wasze wartości życiowe były inne, wasze przyzwyczajenia i styl życia za bardzo się różniły, to w końcu co najmniej jedna strona mogła tego nie wytrzymać. Niestety nie wszyscy do siebie pasujemy i jeżeli od początku widać, że dużo was dzieli to rozstanie może być najlepszym wyjściem. Nawet jeżeli na początku nie jest łatwo.

4. Umarła między wami przyjacielska więź. Już nie rozmawialiście tak często i tak szczerze jak kiedyś. Żyliście obok siebie, ale nie ze sobą. Przestaliście dzielić się swoimi głębszymi przemyśleniami. Mieliście przed sobą coraz więcej tajemnic. To co tak często nazywane jest monotonią w związku, to nic innego jak właśnie oddalenie się od siebie w ten sposób. Wspólne wyjazdy i robienie nowych rzeczy pozytywnie wpływają na relacje właśnie dlatego, że wtedy macie czas tylko dla siebie co odbudowuje bliskość między wami.

Oczywiście te wszystkie możliwe powody mogą się ze sobą łączyć. Najważniejsze jednak to wyciągnąć wnioski na przyszłość i w kolejnej relacji nie popełniać podobnych błędów.

Zapraszam Cię do wypełnienia darmowego testu na jakzdobywac.pl, który w przybliżeniu pokaże czy masz jeszcze jakieś szanse na powrót do swojego byłego partnera. W tym celu przejdź do zakładki "Testy".


Robert Marchel
Pobierz nagranie

 

Zbliża się godzinne Szkolenie Online: "Jak odzyskać Ex. Bez proszenia i zabiegania o kontakt"
0 Dni
0 Godzin
0 Minut
0 Sekund