Co zrobić, gdy Twój partner traci zainteresowanie?- Robert Marchel Porady o związkach
<< Wróć do listy

Co zrobić, gdy Twój partner traci zainteresowanie?Czujesz, że Twój partner się oddala? Bardzo łatwo w takiej sytuacji wpaść w panikę i zacząć robić dokładnie to, czego nie powinieneś robić, czyli jeszcze mocniej się o niego starać.

Codziennie prowadzę konsultacje, w których pomagam naprawiać związki i wracać do byłych partnerów. A dzisiaj przedstawię Ci kilka przypadków, które powinny dużo lepiej zobrazować, co możesz zrobić w takiej nieprzyjemnej sytuacji.

Monika była w związku od 3 lat i zorientowała się, że jej partner Karol coraz bardziej się od niej odsuwa, mimo że ona bardzo się o niego stara. To głównie ona do niego dzwoni i proponuje spotkania, a on sam z siebie niemal się nie odzywa. Na spotkaniu nie przytula jej ani nie całuje. Kiedy próbuje wyjaśnić dlaczego tak jest, słyszy, że tylko jej się tak wydaje i wszystko jest w porządku. Mija czas i jest tylko gorzej. Co Monika powinna zrobić w takiej sytuacji?To jest klasyczny przykład złamania równowagi uczuć – jeśli Monika chce naprawić tę sytuację, to musi dać Karolowi sporo przestrzeni i po prostu rzadziej się do niego odzywać – nawet jeśli miałoby to oznaczać, że w ogóle nie będą do siebie dzwonili przez kilka dni. Oczywiście, Monika może się bać, że to sprawi, że ich związek się w ogóle zakończy, ale jest dokładnie odwrotnie.

Kiedy Karol poczuje, że coś jest nie tak i zaczyna tracić swoją dziewczynę, dopiero wtedy może zacząć mu na niej bardziej zależeć, a w konsekwencji on zacznie się bardziej starać i będzie cieplejszy. Oczywiście dokładna strategia działania może się znacznie różnić w zależności od sytuacji, ale zawsze będzie polegała na odsunięciu się i zmniejszeniu częstotliwości kontaktu.


Wyobraźmy sobie jednak, że historia toczy się dalej. Monika nie posłuchała tej rady i nie odsunęła się od swojego partnera, tylko słuchała swojej intuicji, która w takich sytuacjach ma fatalne sugestie i ciągle tylko mocniej się starała. Do tego pojawiły się pretensje o to, że on się odsunął, obrażanie się za to, że nie poświęca jej tyle czasu co kiedyś i woli spotkania z kolegami, a nawet pojawiła się zazdrość o inne kobiety.

Te negatywności najmocniej odpychają Karola i ostatecznie zrywa z Moniką. Ona jednak nie odpuszcza i prosi o kolejną szansę. Codziennie dzwoni i pisze do niego namawiając go na spotkanie, ale Karol przez takie zachowanie Moniki oddala się jeszcze bardziej i coraz rzadziej odpowiada na kontakt z jej strony.Co Monika może zrobić w takiej sytuacji? Czy w ogóle jest z niej jakieś wyjście i czy ma szanse wrócić do Karola? Jeśli minie trochę czasu, Monika zrozumie swoje błędy i stanie się dla Karola dużo większym wyzwaniem, a do tego on w międzyczasie nie wejdzie w żaden nowy związek, to owszem, będzie miała szanse, żeby wrócić. Jednak tutaj znowu najważniejszym elementem jest naprawienie równowagi uczuć - urwanie kontaktu i w miły sposób pokazanie braku zainteresowania, nawet jeśli Karol zacznie się odzywać.

Oczywiście w głowie Moniki znowu mogą pojawić się wątpliwości: „Jak to!? Jeśli przestanę się odzywać, to już całkowicie go stracę!”. Ale w praktyce znowu jest zupełnie inaczej – ona już go straciła i on nie może z nią już bardziej zerwać. Straciła go, bo złamała równowagę uczuć i dopóki ten czynnik nie będzie naprawiony, żadna siła nie sprawi, że on znowu coś do niej poczuje. Nawet codzienne spotkania nie będą miały sensu, jeśli on cały czas będzie widział, że jej bardzo na nim zależy.


Dopiero upływ czasu i inne działania, które pokażą mu, że Monika już się uspokoiła, nie cierpi i nie płacze, tylko układa sobie życie na nowo, nie jest już nim zainteresowana i w każdej chwili może wejść w nowy związek, może pokazać Karolowi, że stracił coś cennego i motywować go, żeby sam odnowił kontakt – albo przynajmniej, żeby był zdecydowanie bardziej otwarty na kontakt po jakimś czasie, kiedy Monika sama go odnowi.To wszystko może wydawać się stosunkowo nielogiczne czy niesprawiedliwe, ale tak właśnie działają ludzkie emocje i wiele z tym nie można zrobić. Ale żeby wygrać w tej grze, koniecznie trzeba znać zasady działania naszych wewnętrznych mechanizmów.

Jeśli sam zastanawiasz się jakie sam masz szanse na powrót do ex, albo jakie Twój związek ma szanse na przetrwanie to zapraszam do rozwiązania darmowych testów na jakzdobywac.pl
Polecam także mój kurs Mangetyczna Osobowość, w której dużo dokładniej omawiam wszystkie mechanizmy.

A jeśli podobało Ci się to nagranie, to zachęcam do subskrybowania tego kanału i do polubienia mojej strony na FB.
Do następnej niedzieli!


 
Pobierz nagranie

 

Zbliża się godzinne Szkolenie Online: "4 poziomy pracy nad związkiem"
0 Dni
0 Godzin
0 Minut
0 Sekund