Bez TEGO nie osiągniesz SUKCESU (6 zasad)
<< Wróć do listy

Bez TEGO nie osiągniesz SUKCESU (6 zasad)


Żyjemy w czasach, gdzie media bombardują nas cały czas historiami ludzi sukcesu, którzy są bogaci, szczęśliwi i piękni. Czasami możemy mieć wrażenie, że taki sukces jest zarezerwowany tylko dla jednostek. Dlatego dzisiaj przedstawimy Wam wg nas 6 najciekawszych patentów na sukces, które sprawią, że będzie go dużo łatwiej osiągnąć. Zapraszamy!
 

Patent #1

Poznajcie Monikę. Jej mama jest kardiologiem, tata neurochirurgiem i tak naprawdę większość rodziny jest związana z medycyną. Jak Ci się wydaje, jaką drogę polecą Monice jej najbliżsi, jeśli zapyta ich o radę. Na pewno znasz wiele osób skazanych na bycie lekarzem, prawnikiem czy nauczycielem, bądź posiadanie firmy tatusia tylko i wyłącznie dlatego, że ich najbliżsi właśnie to doradzali. Tak naprawdę bardzo często zdarza się, że my polegamy na tym, co mówią nam inne osoby, co mamy zrobić, jaka jest nasz najlepsza droga życiowa, czym powinniśmy się zająć w życiu mimo, że są to osoby, które narzekają na swój los. Mimo, że są niezadowolone ze swojego życia i niekoniecznie czerpią z niego satysfakcję. To jest dokładnie tak samo bezsensowne, jakbyś poszedł do żebraka i zapytał go w jaki sposób masz zarobić milion dolarów.
 
Pierwszą i najważniejszą zasadą, jeśli chodzi o osiąganie sukcesów, jest poznanie samego siebie. Tak naprawdę większość ludzi nie wykonuje tej pracy marzeń nie dlatego, że nie poznała wystarczająco rynku pracy, ale właśnie dlatego, że niewystarczająco zna samych siebie.Jeszcze dzisiaj polecam Ci zrobić bardzo proste ćwiczenie, które polega na tym, że wypisujesz 5 cech swojej pracy idealnej i 5 cech pracy, której absolutnie nigdy być nie podjął. Do każdej z tych cech napisz również dlaczego właśnie taką cechę wybrałeś. Mimo, że to ćwiczenie wydaje się być bardzo banalne, wierz mi, że niejedną osobę rozkłada na łopatki.
 

Patent #2

Wyobraź sobie, że wybrałeś się na narty. Masz mocną potrzebę tego, żeby nauczyć się jeździć na nartach. Stwierdzasz, że to będzie na pewno świetna frajda. Nawet zatrudniasz instruktora do tego.
 
Kiedy zjeżdżasz ze stoku, po kilku metrach zaliczasz pierwszy upadek. Myślisz sobie: „Kurcze, co jest nie tak? Co takiego zrobiłem? To nie tak miało wyglądać. Miałem jeździć i się dobrze bawić. Ale dobra...”. Wstajesz i jedziesz dalej. Ale jedziesz kilka kolejnych metrów, może kilkanaście i kolejny raz bam! Lądujesz na tyłku. I znowu: „O co chodzi?! Miałem jeździć, a tutaj znowu się wywróciłem.”. I tak, zanim jechałeś do końca tego stoku mimo, że był bardzo krótki, wywróciłeś się kilka razy i mówisz sobie: „Koniec tego! Dość! Olać narty! Rezygnuję z tego!”.  
 
Zobacz, że ta historia jest absurdalna. Kiedy zakładasz, że chcesz nauczyć się jeździć na nartach, równocześnie musisz też założyć, że na pewno wiele razy się wywrócisz. Nie ma osoby, która natychmiast jeździłaby idealnie, bo porażki, wywrotki to część nauki, nieodzowna część nauki.I dokładnie takie podejście mają ludzie sukcesu. Doskonale wiedzą, że porażki to jest część nauki, część drogi do osiągania sukcesu, a nie żadna przeciwność sukcesu. Dlatego za każdym razem, kiedy bierzesz się za jakiekolwiek nowe przedsięwzięcie, kiedy chcesz osiągnąć cel, bądź przygotowany na to, że prędzej czy później, coś Ci się nie uda i wtedy nie ma sensu narzekać na to, że coś nie wyszło, ani, broń Boże, obarczać siebie jakimś poczuciem winy, tylko wyciągać z tego jak najwięcej wniosków i dalej dążyć do osiągnięcia celu. Tylko w ten sposób, prędzej czy później, go osiągniesz. Najgorzej jeśli się poddasz i stwierdzisz, że to nie jest dla Ciebie, tak jak ten narciarz z historii na początku filmu.
 

Patent #3

Życie to niestety nie restauracja fast-food, gdzie bardzo szybko, bez żadnego wysiłku dostajemy wszystko, co chcemy w 5 minut. Tak naprawdę zdobywanie wiedzy, ciągła nauka to jest przepustka do lepszego życia, do tego aby osiągać sukcesy na co dzień. I często ludzie jakby wszystko przypisują motywacji – motywacja jest tym magicznym czynnikiem, który doprowadzi nas do danego celu. Ale to nieprawda! Motywacja to jest coś, co powoduje, że nie tylko chcemy zacząć, ale jesteśmy w tym.
 
Przede wszystkim dlatego, że my mamy wiedzę, w jaki sposób ten cel osiągnąć. I tak naprawdę to jest najważniejszym aspektem osiągania absolutnie każdego celu. I możesz powiedzieć, że ja już nie mam czasu, ja mam tak dużo obowiązków, mam dzieci, mam pracę, mam wiele rzeczy do zrobienia każdego dnia i kiedy ja mam znaleźć tę chwilę na to, aby jeszcze dodatkowo się uczyć, dodatkowo rozwijać i mieć czas na jakieś dodatkowe zajęcia, które będą wpływać na mój rozwój. To jest dokładnie taka sama sytuacja, jak gdybyś poszedł do sklepu z oświetleniem i poprosił o absolutnie najlepszą lampę naftową jaką tylko mają i sprzedawca by Ci powiedział: „Ale proszę pana, mamy XXI wiek. Już nie używa lamp naftowych. Mamy zdecydowanie lepsze sposoby na to, aby oświetlić mieszkanie. Mamy świetne żarówki LED. Niech pan zastosuje takie metody.”.
 
W dzisiejszym świecie, kiedy mamy dokładnie te same 24 godziny, które miały osoby, które żyły np. w średniowieczu i my chcemy nadal używać tych średniowiecznych sposobów na to, aby radzić sobie z ciągle rosnącymi wymaganiami, to jakby jest to zupełnie bez sensu.
 
Psychologowie cały czas pracują nad tym, aby dać najlepsze narzędzia efektywności osobistej. Ja sama pracując jako trener efektywności, bardzo polecam Ci, abyś poznał sposoby jak efektywnie się uczyć, jak lepiej zarządzać sobą w czasie, w jaki sposób lepiej podejmować decyzje. Na to wszystko nie tylko psychologowie dają świetne patenty, ale również osoby, które osiągają sukcesy, które często zupełnie bezpłatnie, z ogromną przyjemnością dzielą się tą niesamowitą wiedzą.
 
To, co możesz zrobić jeszcze dzisiaj, to zastanowić się, jakiej wiedzy i jakich umiejętności potrzebujesz, aby osiągnąć swój cel, a następnie wyrób sobie nawyk codziennego, przynajmniej 10-minutowego, czasu na to, aby zdobywać wiedzę, zdobywać umiejętności czy o poprzez kursy, czy to poprzez różnego rodzaju szkolenia i książki, czy w jakikolwiek inny sposób, który przybliży Cię do tego, aby ten cel osiągnąć.
 
Jeśli chcesz poznać kolejne 3 patenty, kliknij tutaj.


Pobierz nagranie
TEST SATYSFAKCJI ŻYCIOWEJ
470.00 zł
  • Wprowadzaj trwałe zmiany metodą małych kroków;
  • Pracuj nad 5 dziedzinami życia, by uzyskać życiową równowagę;
  • Odbierz dostęp do 52 nagrań wideo + 12 webinarów.
Zbliża się Webinar: "Znajdź kobietę / faceta marzeń"
0 Dni
0 Godzin
0 Minut
0 Sekund