9 zachowań, które niszczą Twoją atrakcyjność (nieświadomie)
<< Wróć do listy

9 zachowań, które niszczą Twoją atrakcyjność (nieświadomie)


Bez względu na to, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, spotykasz się z kimś na pierwszej randce, czy tylko rozmawiasz z kimś kto Ci się podoba w pracy – istnieje kilka zachowań, które fatalnie działają na Twoją atrakcyjność. Oto czego najbardziej powinieneś unikać:

1. Podtrzymywanie na siłę rozmowy. To może nie największy, ale bardzo częsty błąd, zwłaszcza na pierwszym spotkaniu, kiedy pojawia się ta mityczna niezręczna cisza. Ale rozwiązaniem nie jest zapełnienie jej byle czym. Pozwól sobie na tą ciszę i poczekaj czym tamta osoba Cię zaskoczy. Albo przynajmniej dobrze przemyśl to co chcesz powiedzieć. Prowadzenie rozmowy nie jest wyłącznie Twoim obowiązkiem.2. Zadawanie zbyt wielu pytań. Kiedy poznajesz kogoś nowego to zupełnie normalne, że jesteś ciekawy tej osoby i zadasz jej pytania, żeby lepiej ją poznać. Problem pojawia się, kiedy ciągle pytasz, a mało mówisz od siebie. A już zupełnie tragicznie jest, kiedy pytaniami przeskakujesz z tematu na temat i po otrzymanej odpowiedzi nie komentujesz jej w żaden dłuższy sposób – przez co rozmowa nabiera charakteru wywiadu czy przesłuchania.

3. Jesteś za bardzo skupiony na sobie. Tak bardzo chcesz się dobrze zaprezentować, że nie interesuje Cię zbytnio co Twój rozmówca ma do powiedzenia. Gdy tylko skończy swoją wypowiedź, od razu przeskakujesz do kolejnego tematu i opowiadania historii o tym jak Ty miałeś podobnie.

Tym gorzej, jeśli w tych historiach próbujesz  imponować i pokazywać swoją boskość, czy chwałę swoich doniosłych czynów. Najgorzej jeśli przechwalasz się wprost ile masz pieniędzy. No dobra, przesadziłem. Dużo gorzej jeśli chwalisz się tym ile wódy wczoraj obaliłeś. W ile sekund potrafisz wypić jedno piwo.

4. Ominął Cię awans? Toniesz w długach? A może dostałeś mandat i JP na 100%? Jeśli mówisz o tym w żartach i przy okazji śmiejesz się z siebie to luz. Ale jeśli od początku dużo narzekasz i pokazujesz swoją frustracje, to kreujesz się na ofiarę skrzywdzoną przez los – a taki wizerunek jak się domyślasz nie jest zbyt atrakcyjny.

5. Na głos łatwo oceniasz i krytykujesz. Np. jedziesz autem i ktoś Cię wyprzedza? Krzyczysz: Zidiociałe ścierwo. Ktoś jedzie wolniej niż Ty i blokuje pas – na pewno jakiś półdebil. Nie podobają Ci się czyjeś poglądy, albo zachowanie – oceniasz całą osobę, zakładając, że wszystko jest w niej złe. Jeśli masz taką postawę, to pokazujesz swoją negatywność i frustracje – a może działać tylko negatywnie.6. Ktoś nie odpisał Ci na smsa? Odwołał spotkanie? A może lekko skrytykował Twój wygląd? W takim razie prawdopodobnie pokazał Ci brak zainteresowania. Jeśli na takie zachowanie się obrazisz, albo będziesz miał o to pretensje, to tylko pokażesz jak bardzo Cię to boli i jak bardzo chciałbyś, żeby tamta osoba Ci jednak odpisała, przyszła na spotkanie, albo nie krytykowała Twojego wyglądu – zatem w negatywny sposób pokazujesz zainteresowanie i łamiesz równowagę uczuć. W takiej sytuacji czasami możesz łagodnie powiedzieć co Ci się nie podoba, ale nigdy nie pokazuj, że ruszyło Cię to emocjonalnie.

7. Okazujesz zazdrość. Mocno wypytujesz o inne osoby? Pokazujesz jak bardzo Ci się nie podoba, że Twój rozmówca może się spotykać jeszcze z kimś innym? Zdradzę Ci sekret. To nie sprawi, że on na Twoje żądanie będzie Twój na wyłączność. Przeciwnie. Im więcej zazdrości będziesz okazywał, tym jednocześnie więcej swojego zainteresowania pokażesz – i to w bardzo negatywny sposób. W tym przypadku musisz pogodzić się z tym, że nie na wszystko masz wpływ i nie ma sensu się tym przejmować.

8. Jesteś za bardzo na wyciągnięcie ręki. Zgadzasz się na absolutnie każdą propozycje spotkania – nawet jeśli termin do końca Ci nie pasuje. Non stop czekasz na wiadomości od tej osoby i na każdą natychmiast odpisujesz. Gotujesz, sprzątasz i pomagasz jej we wszystkim co się da. Ty nigdy nie kończysz pierwszy rozmowy przez telefon. Te wszystkie zachowania pokazują dużo zainteresowania – a przez to możesz szybko stracić ramę wyzwania i zabić wszelką atrakcyjność.

9. Na koniec jeden z najgorszych i najczęstszych błędów. Zbyt mocne okazywanie uczuć od samego początku. Oczywiście najgorsze jest bezpośrednie zbyt wczesne wyznanie miłości, ale często fatalne w skutkach są też pośrednie formy. Np. planowanie przyszłości, czy nawet zbyt szybkie przedstawianie tej osoby Twojej rodzinie. Bardzo źle działa także dawanie prezentów. Jakichkolwiek. Wszelkie kwiaty, czekoladki, nawet najdrobniejsze upominki za parę złotych. Dopóki oficjalnie nie jesteście razem zapomnij o tym, bo jeśli zbyt wcześnie pokażesz swoje uczucia, to możesz strzelić swojej atrakcyjności w kolano.

Po znacznie więcej informacji na temat relacji damsko-męskich odsyłam Cię do swojego kursu – magnetyczna osobowość – który znajdziesz na stronie jakzdobywac.pl

Robert Marchel

 
Pobierz nagranie
Zbliża się Webinar: "Znajdź kobietę / faceta marzeń"
0 Dni
0 Godzin
0 Minut
0 Sekund