8 umiejętności, które wyróżnią Cię z tłumu
<< Wróć do listy

8 umiejętności, które wyróżnią Cię z tłumu


Jak myślisz, czym różnisz się od najbogatszego człowieka na świecie? Wbrew pozorom poza rzeczami i środkami, które on posiada różnic nie ma aż tak dużo jak mogłoby się wydawać. Mamy dokładnie te same potrzeby fizjologiczne.  Te same 24 godziny. A jednak najbogatsi ludzie na świecie inaczej z nich korzystają. Czy pracują więcej niż przeciętny człowiek? To zależy który z nich. Czy uczą się więcej i zdobywają umiejętności? Zdecydowanie tak.
Jeśli porównasz człowieka sukcesu i przeciętniaka, to największą różnicę dostrzeżesz właśnie na poziomie wiedzy i umiejętności. Dlatego dzisiaj przedstawię Ci 8 cennych umiejętności, które warto zdobyć.


1. Naucz się jak się uczyć. Możesz siedzieć nad książkami, robić długie notatki na wykładach i godzinami wkuwać wiedzę… Albo nauczyć się jak to robić skutecznie. Jak zwiększyć zapamiętywanie, robić efektywne notatki i nigdy więcej nie musieć wkuwać. Raz wkładasz czas i trochę wysiłku i przez resztę życia korzystasz z rezultatów. No chyba, że nie uczysz się przez całe życie?2. Szybkie czytanie. To nie żadna kosmiczna moc, tylko realna umiejętność, którą da się wyćwiczyć. Już tylko poznając kilka zasad, możesz nauczyć się czytać nawet 2 razy szybciej, a jeśli przyłożysz się do treningu, to szybkość czytania może wzrosnąć wielokrotnie. No chyba, że nie chcesz do końca życia oszczędzać czas i zdobywać więcej wiedzy?


3. Efektywność osobista. Należysz może do tych ludzi, którzy czują się dobrze i mentalnie przybijają sobie piątkę,  bo pracowali właśnie 8 godzin nad swoim projektem? Czy może do takich osób, które nagradzają się za to jakie mają EFEKTY? I jak szybko udało im się coś zrobić? Zdobywając wiedzę na ten temat i ćwicząc ją w praktyce, możesz każdego dnia być znacznie bardziej produktywny i zaoszczędzić sobie wielu godzin pracy.4. Autoprezentacja. Bez względu na to, czy jesteś przedsiębiorcą czy pracownikiem, umiejętność sprzedawania siebie i swojej marki może być bardzo cenna i bardzo dochodowa. Pierwsze wrażenie robi się tylko raz i często nie będziesz miał szansy go poprawić. To jak dobry jesteś w programowaniu, zarządzaniu ludźmi, czy nawet jeżdżeniu koparką może nie mieć wielkiego wrażenia, jeśli ludzie nie będą Cię lubili. Rozważ zgłębienie także tego tematu.


5. Umiejętności komunikacyjne. Jak to… Zaraz… Nie urodziłeś się z dobrą gadką? Jaka szkoda. Czy musisz umrzeć bez tej umiejętności? Absolutnie nie. To również jest kwestia odpowiedniego treningu. I nagle możesz mieć więcej przyjaciół, być bardziej lubianym w swoim gronie i dużo mocniej przyciągać płeć przeciwną… Tylko kto inwestowałby w takie głupoty? Lepiej pograć w CSA, prawda? Nie prawda! Jeśli chcesz sprawdzić na jakim poziomie obecnie jesteś to zapraszam do rozwiązania testu flirtu i ciętej riposty, który znajdziesz na jakzdobywac.pl.6. Język obcy – najlepiej angielski, jeśli jeszcze go nie znasz. Dlaczego? Bo poszerza Twoje możliwości i daje sporą przewagę podczas szukania pracy. Daje swobodę komunikacji podczas podróży za granicą. Do tego jest świetną okazją, żeby ćwiczyć samodyscyplinę i rozwijać swój mózg.


7. Sztuki walki. Bliżej końca trochę inna umiejętność, żeby zaznaczyć, że ważny jest nie tylko rozwój swojego umysłu, ale też ciała. Dlaczego warto? Bo nawet podstawowy trening dobrej sztuki czy systemu walki, może dać Ci przewagę nad znacznie silniejszym przeciwnikiem, który nigdy nic nie ćwiczył.  I to nawet jeśli jesteś kobietą. Mi osobiście jedna dobrze przećwiczona technika na Krav Madze uratowała życie.


8. Pływanie. Jeśli jeszcze nie umiesz pływać, to tracisz nie tylko niezłą frajdę za każdym razem, kiedy pojedziesz nad wodę, ale też znacznie zwiększysz swoje bezpieczeństwo. A wystarczy się zorganizować, wykupić lekcje pływania na najbliższym basenie i poświęcić kilkanaście godzin na trening. Nawet jeśli bardzo boisz się wody.


Jestem pewny, że część z tych umiejętności na pewno już posiadasz, ale mimo wszystko mam nadzieję, że udało mi się zainspirować Cię do dalszego eksplorowania i poszerzania swoich horyzontów. Zachęcam do wpisywania w komentarzu numerków umiejętności, które już posiadasz w dość dobrym stopniu, a potem wpisz może chociaż 1-2 numery, umiejętności, do których się zmotywowałeś po obejrzeniu tego filmu?

Przypominam, o wypełnieniu darmowego testu flirtu i ciętej riposty – na jakzdobywac.pl, żeby za darmo sprawdzić poziom swoich umiejętności. I zachęcam do subskrybowania tego kanału.
A jeśli interesuje Cię zdobywanie jednej z tych pierwszych 4 umiejętności, wejdź na stronę dorotafilipiuk.pl  - bo tam regularnie pojawiają się filmy i artykuły o tym jak je rozwijać.

Robert Marchel
 

Pobierz nagranie
TEST SATYSFAKCJI ŻYCIOWEJ
189.00 zł
  • Bądź ciekawszym rozmówcą;
  • Trenuj techniki flirtu;
  • Rozbrajaj ciętymi żartami;
Zbliża się godzinne Szkolenie Online: "4 poziomy pracy nad związkiem"
0 Dni
0 Godzin
0 Minut
0 Sekund