Jak być lubianym, sympatycznym i charyzmatycznym człowiekiem. 7 zasad
<< Wróć do listy

7 zasad. Jak być lubianym i charyzmatycznym człowiekiem

Dzisiaj powiem Ci co zrobić, żebyś był lubianą i charyzmatyczną osobą. Nie tylko w swoim towarzystwie – ale wszędzie gdzie pójdziesz. Zacznę od najprostszych zasad, ale najważniejsza jest na samym końcu.
 

Co zrobić, żeby ludzie mnie lubili? Jak zostać osobą lubianą?


1. Zacznę od prostej sztuczki, którą natychmiast zjednasz sobie ludzi – powiedz proste „Lubię Cię”, albo jakiś inny szczery komplement na przykład – „Dawno z nikim tak dobrze mi się nie rozmawiało”. Ludzie są pod tym względem jak roboty. Powiesz im coś miłego, to automatycznie zaczną Cię lubić.

2. Ubieraj się elegancko – zwłaszcza kiedy poznajesz nowych ludzi. Nie będziesz wyglądał zbyt charyzmatycznie w t-shircie i dresowej bluzie. Czasami warto dodatkowo wyróżnić się z tłumu, tylko uważaj żeby nie wyglądać przez to jak klaun. Wyróżniaj się tylko jedną częścią ubioru – np. czapką, skarpetami, krawatem itp.

3. Znasz osoby, które zawsze przytakują swojemu rozmówcy, nawet jeżeli on mówi jakieś bzdury? Nie bądź taki. Ludzie dużo bardziej będą Cię lubili, jeżeli będziesz miał własne zdanie – nawet jeżeli to oznacza, że czasem nie będziesz się z nimi zgadzał. Najciekawsze dyskusje mają miejsce, kiedy pojawia się wymiana argumentów z dwóch stron. Ciągłe zgadzanie się z kimś jest nudne. Własne zdanie – bardzo atrakcyjne – a do tego znowu będziesz zapadał w pamięć. Pamiętaj, tylko o pozytywnym przekazie i życzliwej atmosferze rozmowy. Nie zgadzając się z kimś w jakiejś kwestii będziesz odbierany jako silna jednostka i ludzie będą mieli do Ciebie większy szacunek.

 

 

4. Bardzo wyróżnisz się z tłumu i zdobędziesz szacunek ludzi, jeżeli będziesz inicjatorem. Jeżeli to od Ciebie często będą wychodziły ciekawe pomysły na spędzanie czasu. Poza tym w ten sposób tworzysz sobie okazje do obcowania z ludźmi i rozwijania z nimi relacji. Bierzesz los we własne ręce i nie czekasz, aż ktoś Cię gdzieś zaprosi tylko sam to organizujesz.

5. Najważniejszą rzeczą jaką możesz zrobić, żeby mieć świetne kontakty z ludźmi to po pierwsze ich poznawać, a po drugie dbać o te relacje. Wykorzystaj czas w pociągu lub w samolocie, żeby porozmawiać chociaż chwilę z współpasażerem. Kiedy jesteś na jakimś szkoleniu lub wykładzie odezwij się do osoby obok. Rozmawiaj z ludźmi najczęściej jak się da. Tak często mówi się jak ważne są znajomości, ale to właśnie takie kontakty sprawiają, że te znajomości będziesz sobie robił – bo nigdy nie wiesz kogo możesz spotkać. Po drugie to jest świetny sposób na rozwijanie Twoich umiejętności komunikacyjnych.

6. Nie szukaj akceptacji wszystkich dookoła, tylko rób swoje. Nawet jeżeli nie wszystkim się to podoba. Nie próbuj wszystkim dogodzić, bo to niemożliwe.  Jeżeli ktoś prosi Cię o coś czego nie chcesz robić – powiedz mu stanowcze – ale spokojne NIE. Jeżeli wszyscy piją wódkę, a Ty nie masz ochoty, to nie pij.

Żartuję, wiadomo, wódki nie można odmówić, bo tylko lamusy nie piją.

Jeżeli znajomi kupują sobie nowe auta, albo najnowsze telefony – Ty nie musisz tego robić, żeby być fajnym – możesz rozsądniej wydać te pieniądze. Jeżeli Ty przetrzesz w czymś szlak, to pokażesz, że jesteś silny i jest spora szansa, że inni pójdą za Twoim przykładem. Dzięki temu będziesz liderem.

7. I na koniec najważniejsza rzecz. Skoro otworzyłeś ten artykuł to na pewno chcesz być lubiany i charyzmatyczny – ale jeżeli naprawdę chcesz taki być to musisz się wyzbyć takiej potrzeby. Nie uzależniaj się emocjonalnie od ludzi i nie zastanawiaj się czy na pewno wszyscy Cię lubią. Pozwól sobie czuć się dobrze, nawet jeżeli ktoś Cię krytykuje, albo wręcz hejtuje. Zobacz, że zachowania innych świadczą przede wszystkim o tym, jakimi ludźmi oni są, a nie jakim człowiekiem Ty jesteś.

 

Czy brak pewności siebie odsuwa innych?


Pozbycie się potrzeby bycia lubianym sprawi, że będziesz dużo bardziej pewny siebie. Nic nie będzie ograniczało Twoich decyzji. I będziesz po prostu wolny.

A o tym jak pozbywać się tej potrzeby aprobaty i akceptacji mówiłem bardzo obszernie na tym kursie. Kliknij tutaj i zobacz więcej szczegółów: 
Zobacz kurs


Robert Marchel
Pobierz nagranie
Zbliża się Webinar: "Znajdź kobietę / faceta marzeń"
0 Dni
0 Godzin
0 Minut
0 Sekund