7 NAJCZĘSTSZYCH Błędów w Relacjach Damsko-Męskich
<< Wróć do listy

7 NAJCZĘSTSZYCH Błędów w Relacjach Damsko-Męskich

Czy wiesz, że zdecydowana większość filmowych historii miłosnych nigdy nie mogłaby się wydarzyć w rzeczywistości? A to właśnie na podstawie tego źródła tak wiele osób buduje swoje wyobrażenie o miłości. Błędne rozumienie praw działających w relacjach damsko-męskich jest tak powszechne i tak mocno zakorzenione, że odkrycie prawdy w tym temacie daje porażający efekt.

 

1. Zbyt wczesne wyznanie miłości
Jednym z największych błędów, jakie możesz popełnić jest zbyt wczesne wyznanie miłości drugiej osobie.
Oczywiście najgorsze jest wyznanie miłości, kiedy nawet nie jesteś w związku. Nawet jeżeli do tej pory podobałeś się tej osobie, to po takim wyznaniu odsłaniasz wszystkie swoje karty i przestajesz być wyzwaniem – a przez to bardzo mocno tracisz na atrakcyjności.


Oczywiście, jeżeli jesteś z kimś w związku, to musisz po jakimś czasie wyznać miłość. Ale zaczekaj z tym dopóki nie będziesz miał pewności, że druga osoba czuje to samo. Tak duże wyznanie na początku relacji, może być przyczyną zniszczenia równowagi uczuć w związku i może mieć fatalne skutki.


 

2.  Za dużo zainteresowania zbyt wcześnie
Kolejnym bardzo poważnym błędem jest okazywanie zbyt dużego zainteresowania na początku relacji. Możesz to zrobić poprzez np. częste dzwonienie i pisanie. Ciągłe proponowanie spotkań, czy kupowanie prezentów. Jeżeli takie inicjatywy cały czas będą wychodziły z Twojej strony, to pokażesz drugiej osobie, że bardzo Ci na niej zależy. Być może nawet na początku będzie jej się to podobało, ale przez to nie będzie mogło powstać u niej żadne głębsze uczucie.


Oczywiście powinieneś okazywać zainteresowanie ze swojej strony, ale na dłuższą metę nie może być ono większe niż to zainteresowanie, które sam otrzymujesz.


 

Zatem, jeżeli to Ty ostatnio cały czas inicjowałeś kontakt i proponowałeś spotkania, to przestań to robić i poczekaj na inicjatywę drugiej strony. Nawet jeżeli miałoby to oznaczać kilka dni ciszy.
O kupowaniu prezentów czy kwiatów zapomnij całkowicie – przynajmniej dopóki nie zostaniecie parą.3. Stawianie wszystkiego na jedną kartę
Kiedy ktoś jest w kimś zauroczony, to dużym błędem jest wiara, że tylko z tą jedną osobą może być szczęśliwy. Przez takie przekonanie możesz czuć się bardzo spięty w obecności tej osoby i Twoje podświadome zachowanie może zdradzać jak bardzo Ci zależy.  A to wszystko sprawia, że nie jesteś wyzwaniem i jesteś dużo mniej atrakcyjny.


 

W takiej sytuacji najważniejsze jest uświadomienie sobie, że to tylko iluzja, którą funduje Ci Twój umysł. Podchodząc do tego na luzie będziesz miał dużo większą szanse, że Ci się uda. A w przypadku, gdy Ci się nie uda, nie będzie to dla Ciebie koniec świata.


Nawet jeżeli jesteś w kimś zauroczony, nie rezygnuj z poznawania innych atrakcyjnych osób. Uświadomienie sobie, że masz inne opcje, to najlepszy sposób, żeby wyluzować.

 

 

4. Zbyt wolne działanie i brak odwagi
Kolejnym dużym błędem jest zbyt wolne działanie i brak odwagi. Kiedy poznajesz jakąś nową atrakcyjną osobę i ona widzi, że Ci się podoba, a Ty boisz się zaproponować spotkanie lub zrobić jakikolwiek inny krok w jej kierunku, to im dłużej będziesz się wahał, tym bardziej pokażesz swój brak pewności siebie i tym mniejsze będziesz miał szanse.


 

Podobnie jest z późniejszymi etapami. Np.  Im dłużej będziesz zwlekał z pocałunkiem, tym bardziej relacja będzie się przeradzała w czysto przyjacielską.

 

5. Obrażanie się i fochy
Bardzo dużym błędem jest obrażanie się lub robienie fochów. Najczęściej dzieje się tak wtedy, kiedy druga osoba nie pokazuje wystarczająco dużo zainteresowania. Zobaczmy przykład. Dziewczyna odwołuje spotkanie z chłopakiem, ponieważ chce pójść z koleżankami na imprezę.


 

Chłopak się obraża i robi wyrzuty, że koleżanki są ważniejsze od niego. Na czym polega błąd?
- Chłopak generalizuje i zakłada, że dziewczyna W OGÓLE woli swoje koleżanki.
- Próbuje ograniczyć wolny wybór dziewczyny, przez co powstaje spór.
- W negatywny sposób pokazuje, jak bardzo mu zależy na tej dziewczynie i jak bardzo boli go ta sytuacja.
- Częste zachowania tego typu mogą doprowadzić do rozstania.Co powinien zrobić chłopak? Po pierwsze nie brać tego personalnie. Powinien zrozumieć, że jeżeli dziewczyna woli pójść na imprezę, to wcale nie oznacza jeszcze, że nie zależy jej na nim.

 

Po drugie. Musi zaakceptować jej wybór. Zabranianie czegokolwiek w tej sytuacji będzie budziło tylko konflikty i będzie jeszcze bardziej obniżało atrakcyjność mężczyzny. Zdrowy związek musi polegać na zaufaniu.

 

6. Okazywanie zazdrości
Okazywanie zazdrości pokazuje w bardzo negatywny sposób, jak mocno zależy Ci na drugiej osobie. Nawet jeżeli masz podstawy do tego, żeby być zazdrosny, to robienie awantur, ciągłe kontrolowanie drugiej osoby, czy nawet zabranianie czegokolwiek, tak naprawdę będą działały wyłącznie przeciwko Tobie.


 

- Takie zachowania spowodują, że Twój partner będzie zatajał niektóre rzeczy, żeby uniknąć kłótni.
- Po drugie, przechylisz równowagę uczuć na swoją niekorzyść.
- Po trzecie, to jeszcze bardziej zwiększy prawdopodobieństwo zdrady. I tak nie jesteś w stanie upilnować całkowicie swojego partnera, a oprócz tego postępując w ten sposób osłabiasz jedną z najsilniejszych barier zapobiegających zdradzie – jego uczucia do Ciebie.


 

7. Okazywanie zbyt małego zainteresowania
Ostatnio poważny błąd, o którym powiem, to okazywanie zbyt małego zainteresowania osobie, z którą zacząłeś się spotykać, lub z którą jesteś w związku. Właśnie to jest najczęstszym powodem powstawania zazdrości. Kiedy pokażesz swojemu partnerowi jak bardzo Ci na nim zależy, to będzie Ci bardziej ufał. Zazdrość najczęściej powstaje wtedy, kiedy on podejrzewa, że Ty nie jesteś za bardzo zaangażowany i szukasz nowych znajomości.


 

Kiedy okazujesz za mało zainteresowania na początku nowej znajomości, to osoba która widzi, że nie za bardzo się angażujesz, może zwyczajnie odpuścić, mimo tego, że na początku się starała. Sztuką jest zatem znaleźć odpowiednią równowagę i okazywać mniej więcej tyle samo zainteresowania ile sam otrzymujesz.

 

 

           
Pobierz nagranie
TEST FLIRTU I RIPOSTY
197.00 zł
  • Poznaj prawa działające w dłuższych relacjach;
  • Zbuduj mocną więź ze swoim partnerem;
  • Ratuj swój związek w krytycznych momentach;
289.00 zł
  • Bądź ciekawszym rozmówcą;
  • Trenuj techniki flirtu;
  • Rozbrajaj ciętymi żartami;