7 kwestii do ustalenia na początku związku
<< Wróć do listy

7 kwestii do ustalenia na początku związku


 

 

  1. Czy chcecie mieć dzieci. Oczywiście kiedyś w przyszłości. Nie koniecznie na piątej randce. Są osoby, które kategorycznie nie chcą się mnożyć. Są i takie, które nie wyobrażają sobie nie mieć rodziny. Kiedy czujesz, że zaczynasz się angażować i druga osoba ma tak samo, warto przegadać ten temat i zapytać o przekonania drugiej strony – także co do ilości dzieci. Pozwoli to uniknąć totalnej katastrofy po kilku latach związku, kiedy temat w końcu wypłynie na wierzch. A tak mając taką informację od samego początku wiesz jakie opcje masz przed sobą. Nawet jeśli nie są zgodne z Twoimi oczekiwaniami, możesz podjąć decyzję – zostaję w tym związku? Czy zmieniam swoje plany?

  2. Czy kiedyś w przyszłości chcecie wziąć ślub? Cywilny? Czy kościelny? Jeśli masz ogromne marzenia o hucznym weselu, albo przysiędze przy ołtarzu, to warto tą kwestię obgadać na początku i w razie nie zgody mieć możliwość podjęcia decyzji. Czy bardziej zależy mi na tym konkretnym partnerze, czy na swoich przekonaniach?

  3. W jakim miejscu chcecie kiedyś zamieszkać? To dotyczy zwłaszcza sytuacji, kiedy pochodzicie z dwóch odległych miejsc. Jeśli dla jednej ze stron jest to bardzo istotna kwestia, to warto o tym wiedzieć od samego początku.

  4. Czy chcecie zamieszkać ze sobą przed ślubem? Czy może taka opcja w ogóle nie wchodzi w grę dla Twojego partnera i musisz się nastawić, że tak naprawdę poznasz go dopiero po ślubie?

     

  5. Jakie macie plany i marzenia związane z waszą karierą? Ustalenie takich rzeczy jest ważne zwłaszcza wtedy, kiedy co najmniej jedno z was ma kontrowersyjny zawód – który na przykład wiąże się z wieloma wyjazdami. Nie każdej kobiecie może podobać się, że jej mężczyzna będzie żołnierzem, a mężczyźnie, że jego kobieta ma plany zostać stewardessą.

  6. Czy możecie wychodzić osobno na imprezy/ koncerty/ wyjazdy/ spotkania z przyjaciółmi. Oczywiście zachęcam do tego, żeby nie ograniczać swojej wolności i pozwalać swojemu partnerowi na dowolne wyjścia, ale ustalenie dowolnych zasad na samym początku pozwoli ograniczyć niedomówienia na tym polu.

  7. W jaki sposób wydajecie pieniądze. Finanse to punkt zapalny w wielu związkach, więc tym bardziej warto to ustalić. Czy dobrze czujesz się z tym, że za każdym to partner za Ciebie płaci? Czy właśnie tego od niego oczekujesz? A może źle się czujesz z tym, że to Ty stawiasz na randkach? To mogą być delikatne tematy, ale jednak od samego początku warto je ustalić i powiedzieć swojemu partnerowi jakie Ty masz przekonania na temat pieniędzy, zamiast zaciskać zęby i pozwalać sobie na coś co Ci nie odpowiada. Oczywiście w dalszej fazie związku, decyzja o tym na co będziecie wydawać pieniądze będzie dużo bardziej poważna.

 

Zaznaczam, że te wszystkie rzeczy warto ustalić dopiero wtedy, kiedy już trochę się znacie i widać, że oboje zaczynacie mieć wobec siebie jakieś plany. Pierwsza randka niekoniecznie się nadaje do tego typu rozmów.

Jeśli ten film Cię zainspirował, to zachęcam do subskrybowania tego kanału, a jeśli chciałbyś dostać dowiedzieć się znacznie więcej na temat budowania trwałego i szczęśliwego związku, to zapraszam Cię do zapoznania się z moim kursem „Jak budować i naprawiać związek”, który znajdziesz w sekcji produkty.

 

Do następnego razu
Robert Marchel

Zbliża się godzinne Szkolenie Online: "4 poziomy pracy nad związkiem"
0 Dni
0 Godzin
0 Minut
0 Sekund