Pewność siebie w związku, partnera i nie tylko - 4 kroki
<< Wróć do listy

4 kroki do głębokiej pewności siebie

 

Od tego czy jesteś pewny siebie, zależą nie tylko Twoje relacje damsko-męskie, ale też Twoja kariera i jakość całego życia. W tym artykule dam Ci kilka wskazówek na temat tego, jak budować głęboką pewność siebie – czyli pewność, która nie zależy od zewnętrznego środowiska.

 

Potrafisz sobie wyobrazić, że spotykasz się z prezydentami państw, występujesz przed tysiącami ludzi i nawet na sekundę nie tracisz pewności siebie? Jeśli nie, to koniecznie czytaj dalej.

Pewność siebie, którą ma większość ludzi jest oparta na rezultatach jakie wcześniej osiągnęli. Kobieta, która ma duże powodzenie u mężczyzn jest pod tym względem bardzo pewna siebie. Kiedy zaczyna umawiać się z kolejnym mężczyzną wręcz emanuje tą pewnością i nie przejmuje się za bardzo jakie zrobi wrażenie – bo wie, że zrobi dobre. Ale wystarczy, że zacznie jej trochę zależeć na nowym partnerze i zobaczy, że on jest zdystansowany i zaczyna jej unikać, a ta pewność siebie, którą miała na początku, bardzo szybko może ją opuścić. Dlaczego? Bo rzeczywistość nie potwierdza już tego, w co do tej pory wierzyła. A po drugie dlatego, że może stracić coś, do czego jest przywiązana.

I to jest sedno. Jak możesz być pewny siebie w sytuacji, kiedy możesz stracić coś na czym Ci bardzo zależy? Prawdziwa pewność siebie nie polega zatem na ciągłym utwierdzaniu się w tym, że jesteś atrakcyjny i znajdowaniu potwierdzeń – bo kiedy natrafisz na coś co zaprzeczy tej tezie to ona runie a razem z nią runie też Twoje poczucie bezpieczeństwa. Głęboka pewność siebie polega na pozbyciu się przywiązań i iluzji z Twojej głowy. W opisanym przypadku kobieta nie musi zacząć wierzyć, że na pewno wszystko się ułoży tak jak ona chce – bo nigdy nie ma takiej pewności. Żeby zachować swoją pewność siebie, musi przestać wierzyć, że tamten mężczyzna jest jej potrzebny do szczęścia. Musi podejść z nastawieniem: „Zależy mi na tym facecie, ale jeśli mi z nim nie wyjdzie to i tak dam sobie radę. Moje szczęście w żaden sposób nie zależy od niego”.

Spróbuj przełożyć ten sposób myślenia na każdą sytuacje, w której czujesz się niepewnie. Wyobraź sobie, że rozpoczynasz rozmowę z nową osobą, żeby ją zaprosić na randkę, ale w głowie masz świadomość, że to jaką reakcje otrzymasz w żaden sposób nie decyduje o tym, czy będziesz szczęśliwy czy nie.

 

Ok, mamy teorie, teraz pytanie jak dojść do takiego sposobu myślenia?
Ważnym krokiem w zdobywaniu głębokiej pewności siebie jest zaprzestanie ciągłego szukania potwierdzenia tego, jak fajny jesteś. Daj sobie z tym spokój. To, że 1000 osób Ci tak powie niczego nie zmienia. Wręcz przeciwnie, jeśli ciągle szukasz takiego potwierdzenia, to nawet jeżeli znajdujesz je dookoła siebie, to ciągle uzależniasz swoje samopoczucie od zewnętrznego środowiska. Wystarczy, że trafisz na jakiegoś hejtera albo większe niepowodzenie i znowu jest Ci smutno i chcesz do mamusi.

Żeby tego uniknąć ucz się z każdej pozornie niemiłej sytuacji. Zobacz, że reakcje i opinie innych ludzi świadczą przede wszystkim o nich, a nie o Tobie. Zobacz, że nie mają na Ciebi, żadnego wpływu, jeżeli Ty nie dasz na to przyzwolenia. Zobacz, że masz wybór, żeby się tym nie przejmować i nie brać tego do siebie.
Postaraj się wykrywać swoje przywiązania. Za każdym razem, kiedy poczujesz się źle, zastanów się jakie przywiązanie się za tym kryje. Co boisz się stracić? Co w danym momencie jest Ci potrzebne, żebyś poczuł się lepiej? Wiesz już? Świetnie! To jest właśnie Twoje przywiązanie. Ta rzecz, która jest Ci potrzebna. A teraz uświadom sobie, że tak naprawdę wcale tego nie potrzebujesz. Że możesz się czuć dobrze bez tego.

Przykład? Mężczyzna czuje się strasznie, bo zagadał do dziewczyny w klubie i został całkowicie zignorowany. Czego mu w tej chwili według niego potrzeba? Akceptacji ze strony kobiet. Gdyby inna kobieta zaczęła go podrywać, poczułby się znacznie lepiej. Czy naprawdę jest mu to potrzebne do szczęścia? Nie. Jedyne co jest mu potrzebne, to świadomość, że może żyć bez tego.

Ten przykład być może jest dość prosty, ale tą zasadę możesz zastosować do praktycznie każdego życiowego problemu. Pamiętaj, że zdobywanie głębokiej pewności siebie to proces. Żeby dojść do mistrzostwa cały czas obserwuj siebie i podchodź świadomie do wszystkich problemów, które stają na Twojej drodze.
Żeby podnieść swoją pewność siebie na znacznie wyższy poziom, przygotowałem dla Ciebie 30sto dniowy kurs świadomości i głębokiej pewności siebie. Jest to program, dzięki któremu po 30stu dniach poczujesz na tym polu ogromną różnicę. Kliknij tutaj, żeby poznać więcej szczegółów.

Sprawdź 30 Dniowy Kurs Swiadomości i Głębokiej Pewności Siebie

Pewność siebie to także jeden z najważniejszych tematów , które poruszam na moim sztandarowy, szkoleniu: „Magnetyczna osobowość”. Koniecznie się z nim zapoznaj.


Zobacz materiał Magnetyczna Osobowość


Robert Marchel
Pobierz nagranie

 

Zbliża się Webinar: "Znajdź kobietę / faceta marzeń"
0 Dni
0 Godzin
0 Minut
0 Sekund