3 zasady. Bądź wyzwaniem dla kobiety/mężczyzny
<< Wróć do listy

3 zasady. Bądź wyzwaniem dla kobiety/mężczyzny

W poprzednich artykułach mówiłem o tym na czym polega bycie wyzwaniem i dlaczego jest takie ważne. Jeżeli jeszcze ich nie czytałeś, to koniecznie nadrób zaległości.

 

Dzisiaj powiem jak uczyć się bycia wyzwaniem. Jak przejść z poziomu wiedzy na poziom kompetencji i dzięki temu stale mieć ten najważniejszy czynnik atrakcyjności na bardzo wysokim poziomie.

Bycie wyzwaniem dla drugiej osoby to nic innego jak silne przekonanie o własnej wartości. Mechanizm dobierania się w pary jest tak skonstruowany, że to sami partnerzy mówią sobie o tym, czy uważają się za godnych bycia z drugą osobą. Dlatego żeby nauczyć się jak naturalnie być wyzwaniem już od samego początku znajomości, musisz uświadomić sobie kilka rzeczy.

1. Osoby, które nie spotykają się regularnie z nowymi ludźmi i przez to mają niewielki wybór, bardzo łatwo wpadają w pułapkę. Polega ona na tym, że widząc dobrze wyglądającego mężczyznę czy kobietę, od razu zakładają, że jest to świetny materiał na związek. Tymczasem to jest czysta iluzja. Żeby jakaś osoba nadawała się na związek, musi nie tylko dobrze wyglądać – musi jeszcze do Ciebie pasować i być atrakcyjna dla Ciebie pod innymi względami – a tego nie da się poznać od razu.

Dlatego kiedy ja umawiałem się na randki nawet z najładniejszymi dziewczynami, szedłem z nastawieniem – „Oby okazało się, że to jest naprawdę ciekawa dziewczyna”, a nie „Boże, błagam spraw żebym się jej spodobał”.

Ale o tym przekonasz się dopiero wtedy, kiedy spotkasz kilka atrakcyjnych kobiet czy mężczyzn i dojdziesz do wniosku, że wygląd to naprawdę nie wszystko.

 

 

2. Zdarza się, że już dobrze poznałeś jakąś osobę i wiesz, że jest świetna także pod innymi względami – albo przynajmniej wydaje Ci się, że wiesz. Jak wtedy podejść do tego na luzie?

Kiedy zaczynasz się zakochiwać, natychmiast przestajesz obiektywnie patrzeć na drugą osobę. Dlatego dochodzi do paradoksów, gdzie np. miliony kobiet na całym świecie uważa, że trafiły na tego jednego najlepszego mężczyznę i z żadnym innym nie będą szczęśliwe. Z tym, że tych idealnych mężczyzn też są miliony – bo każda z nich ma jednego. Zatem to jest oczywista bzdura. Nieprawda. Sztuczka Twojego umysłu. Co prawda nie jesteś w stanie łatwo sterować swoimi uczuciami i myślami, które przychodzą do Twojej głowy – ale kiedy jesteś świadomy, że to bujda, możesz łatwiej kontrolować swoje zachowanie. Możesz wykorzystać ostatni strzępek rozsądku, żeby uświadomić sobie, że jak nie ta osoba to inna. Twój mózg i Twoje ciało mówi Ci: „Ona jest taka cudowna, nie da się bez niej żyć”. – A Ty mówisz: „No to KURWA popatrz”.

3. W końcu nauka bycia wyzwaniem sprowadza się także do wyczulenia na to jak jesteś odbierany przez osobę, z którą się spotykasz. Jeżeli ona jest atrakcyjna to bardzo często wręcz z przyzwyczajenia będzie Cię wrzucała do worka z ludźmi, którzy się o nią starają. Wtedy musisz zgrabnie z tego wyjść. To jest trochę bitwa na słowna. Zobaczmy, czy zdasz egzamin. Za chwilę zadam Ci kilka pytań, a Ty po każdym włącz pauzę i zastanów się co byś odpowiedział. Jeśli chcesz możesz wpisać odpowiedzi w komentarzu pod artykułem.

Gotowy?
- Nie wiem czy dam radę się spotkać. No chyba, że mnie jakoś przekonasz?
- Jak zapłacisz za bilet to dostaniesz całusa.
- Ok, widzimy się wieczorem, ale pamiętaj, że to jest koleżeńskie wyjście.
Zobacz, że te wszystkie wypowiedzi świadczą o tym, że osoba, która je wypowiada czuje, że to Ty się o nią starasz. A skoro tak jest, to już wtedy nie jesteś dla niej wyzwaniem.

Jeżeli odpowiesz w stylu:
- Postawię Ci drinka
- Ok, umowa stoi.
- Dobrze, nie robię sobie nadziei.
To masz jeszcze bardziej przechlapane.
Dobrą reakcją na tego typu teksty jest ich wyśmianie i pokazanie, że to jest jakiś absurd, który nie ma miejsca w rzeczywistości.

Oto dobre odbicia takich tekstów:
- Dam Ci 4 grosze. 
- Mam lepszy deal. Jak Ty postawisz, dam Ci dwa całusy.
- Aj – czyli nie będzie seksu? – pamiętaj, że możesz to powiedzieć, nawet jeżeli jesteś kobietą. To jest bardzo abstrakcyjne stwierdzenie, dlatego pokażesz tylko, że się tym nie przejmujesz.

Mam nadzieję, że dałem Ci trochę szersze spojrzenie na ten temat i łatwiej będzie Ci zachować ramę wyzwania w przyszłości. Pamiętaj też, że ludzie mają zdecydowanie szerszą granicę tolerancji jeżeli chodzi o brak zainteresowania niż Ci się wydaje. To te do szaleństwa zakochane osoby często są notorycznie ignorowane przez swojego partnera, albo przez osobę, z którą nawet nie są. Ale żeby to zadziałało wcześniej oczywiście musisz być atrakcyjny pod innymi względami.

Bycie wyzwaniem, to jeden z głównych tematów, który poruszam w materiale: „Magnetyczna osobowość”. To jest coś czego absolutnie nie możesz przegapić, dlatego koniecznie wejdź tutaj i poznaj więcej szczegółów.


Zobacz materiał Magnetyczna Osobowość


Robert Marchel
Pobierz nagranie

 

TEST PEWNOŚCI SIEBIE
497.00 zł
  • Trenuj umiejętności komunikacyjne, które wykorzystasz w każdej sytuacji;
  • Bądź wyzwaniem i zwiększ swoją atrakcyjność dla płci przeciwnej;
  • Zbuduj głęboką pewność siebie, wyeliminuj stres i nieśmiałość;
Zbliża się Webinar: "Znajdź kobietę / faceta marzeń"
0 Dni
0 Godzin
0 Minut
0 Sekund