3 poziomy pracy nad związkiem
<< Wróć do listy

3 poziomy pracy nad związkiem. Sprawdź

Jeśli nie – no to witamy w rzeczywistości. Tak to właśnie wygląda zdecydowanej większości przypadków, jeśli nie pracujecie nad swoim związkiem – zwłaszcza, kiedy motyle już dawno wyzdychały.

Kiedy nie jesteś zadowolony ze swojego związku, to warto się zastanowić z czego to wynika.  I stąd dzisiejszy film. Przedstawiam wam 3 poziomy pracy nad związkiem. Zdiagnozowanie na którym z tych poziomów najbardziej kuleje wasza relacje może wam bardzo istotnie pomóc.Pierwszym poziomem pracy nad związkiem jest przyjacielska więź między partnerami. Jak pokazują badania statystyczne, szansa na przetrwanie związku do końca życia i czerpanie ciągłej wysokiej satysfakcji z bycia razem, mają tylko te relacje, które oparte są na przyjaźni.


Brak tej przyjacielskiej więzi skutkuje tym, że najczęściej po 2-3 latach, kiedy w nieunikniony sposób opada poziom namiętności między partnerami, związki najczęściej się rozpadają, albo przechodzą w fazę związku pustego, który trwa tylko dlatego, że obie strony przyzwyczaiły się do bycia razem i jest im tak wygodniej niż się rozstać – ale nie czerpią z tego powodu większej satysfakcji.Pytanie zatem brzmi, czy Twój partner jest Twoim przyjacielem? Czy możesz mu w 100% zaufać? Czy rozmawiacie na trudne tematy? Czy czujesz, że możesz mu o wszystkim powiedzieć? Czy macie czas na codzienne trochę głębsze rozmowy, czy może bardziej żyjecie obok siebie?


Jeśli większość odpowiedzi na te pytania brzmi: „Pffff… Chyba żartujesz”, to już wiesz, że warto nad tą sferą dużo intensywniej popracować.


Drugim poziomem, nad którym można pracować nad relacją jest równowaga uczuć. Warto się zastanowić, czy jest ona między wami zachowana, czy może jedna ze stron stara się bardziej.


Jeśli to Ty mocniej zabiegasz o swojego partnera niż on o Ciebie, czyli to Ty częściej proponujesz wspólne wyjścia, częściej się przytulasz, częściej chcesz rozmawiać, a druga strona jest bardziej wycofana – to wyrównanie równowagi uczuć, jest najważniejszą rzeczą, na jakiej powinieneś się skupić. O tym jak to naprawić wspominałem na innych moich filmach i kursach.Najważniejsze jest jednak to, że nie ma sensu zabierać się za naprawianie przyjacielskiej więzi między wami, jeśli równowaga uczuć jest zaburzona. Oczywiście złamanie równowagi uczuć w drugą stronę, czyli doprowadzenie do sytuacji, w której to Twój partner wyraźnie mocniej zabiega o Ciebie niż Ty o niego, też nie jest korzystne.


I w końcu trzecim poziomem pracy nad związkiem, który w krótkim czasie może przynieść bardzo szybkie rezultaty, jest praca nad komunikacją w związku. Innymi słowy jest to zdobycie i wytrenowanie umiejętności rozmawiania z partnerem o trudnych sprawach, w taki sposób, żeby nie powstawały kłótnie.


Samo nauczenie się tego, jak atrakcyjnie reagować na to, kiedy Twój partner się na Ciebie zdenerwował, może być tak poważnym przełomem w waszej relacji, że kłótnie które wcześniej były na porządku dziennym mogą nagle zupełnie odejść w zapomnienie i pojawiać się bardzo sporadycznie.


Praca nad komunikacją to jeden z najbardziej niezrozumianych tematów, którego opanowanie może zdecydowanie pomóc zarówno w poprawieniu przyjacielskiej więzi z partnerem jaki i naprawieniu równowagi uczuć.Jeśli wiesz już w jakim kierunku w pierwszej kolejności skierować swoje działania, to teraz przyszła pora na zdobycie na ten temat wiedzy.

A możesz to zrobić zapisując się na bezpłatne szkolenie online, które cyklicznie prowadzimy z moją partnerką życiową Dorotą Filipiuk. Sprawdź szczegóły i najbliższy termin na stronie relacje.jakzdobywac.pl


A jeśli czujesz, że Twój związek jest dla Ciebie sporo warty i chcesz zdobyć pełną wiedzę na ten temat jak najszybciej, to zapraszam Cię do zapoznania się z moimi dwoma kursami.

- Jak budować i naprawiać związek
- Doskonałe relacje w 30 dni.

Oba te kursy znajdziesz na stronie kursy.jakzdobywac.pl


Do usłyszenia
Robert Marchel

Zbliża się godzinne Szkolenie Online: "4 poziomy pracy nad związkiem"
0 Dni
0 Godzin
0 Minut
0 Sekund