Kryzys w związku, kłótnie - porady jak przetrwać- Robert Marchel Porady o związkach
<< Wróć do listy

Jak radzić sobie z kłótniami w związku? 5 zasad


Czy związek na odległość ma szansę przetrwać? Co zrobić, żeby był trwały? Czytając ten wpis dowiesz się jakie są największe niebezpieczeństwa dzielącej was odległości i co zrobić, żeby je zniwelować.

 

1. Im dłużej działa na was odległość tym gorzej dla związku. Oczywiście, związek na odległość ma szanse przetrwać nawet i pięć lat, ale z każdym miesiącem rozłąki prawdopodobieństwo na to, że relacja się nie rozpadnie szybko maleje. Przykładowo – odległość nie zabije tylko 50% związków jeśli rozłąka będzie trwała rok – ale aż 95% par rozpadnie się po 5 latach bycia za sobą na odległość. Dlatego pierwszą zasadą jest dążenie do tego, żeby tą przeszkodę dużej odległości zlikwidować jak najszybciej. Jeśli nie ma perspektyw na to, że w najbliższym czasie zamieszkacie bliżej siebie, to rokowania na przetrwanie waszego związku są niskie.

2. Dąż do jak najczęstszych spotkań, ale nie kosztem równowagi uczuć. Idealnie jest jeździć do siebie na zmianę – jeżeli nie ma jakichś zewnętrznych ograniczeń. Ale jeżeli to Ty dajesz z siebie dużo więcej, to lepiej będzie, jeżeli się trochę zdystansujesz i okażesz mniej zainteresowania – nawet jeżeli miałoby to oznaczać rzadsze spotkania. Gdybyś to Ty miał cały czas podróżować, bo tamtej osobie się nie chce – to mógłbyś łatwo doprowadzić do załamania równowagi uczuć, a w konsekwencji do rozpadu waszej relacji.

3. Zamiast telefonów czy smsów - postaw na rozmowy przez skype. Lepiej jest porozmawiać nawet krótko  i zobaczyć się choćby na ekranie komputera, niż wymieniać suchy tekst. W ten sposób łatwiej jest podtrzymać i rozwijać relację między wami. Taka rozmowa jest wręcz jak mini spotkanie. Tymczasem pisząc smsy lub czatując na facebooku, nie widać waszych emocji, więc kanał komunikacji jest mocno ograniczony.

 

 

4. Nie zmuszaj nigdy drugiej osoby do kontaktów z Tobą. Jeżeli ona w danej chwili nie chce porozmawiać, albo nawet nie chce się z jakiegoś powodu spotkać w terminie, kiedy zazwyczaj wypadają wasze spotkania, nie ma sensu robić mu o to awantury. Nie przekonasz do siebie nikogo na siłę. Wymagając, żeby Twój chłopak czy dziewczyna, kontaktowała się z Tobą wbrew jej woli, pokazujesz w bardzo negatywny sposób, jak bardzo Ci na niej zależy i łamiesz równowagę uczuć. Ta zasada dotyczy właściwie każdego związku – chociaż osoby, które prowadzą związki na odległość częściej popełniają ten błąd.

5. Związki na odległość są bardzo podatne na działanie zazdrości. To naturalne, że skoro Ciebie nie ma w pobliżu, to Twój chłopak czy dziewczyna, będzie chciała wychodzić z domu i spotykać się z innymi ludźmi. Naczelną zasadą w tym przypadku jest dawanie dużej wolności. Pretensjami i zakazami nie tylko nie powstrzymasz ewentualnej zdrady, ale dodatkowo sprawisz, że tamta osoba zacznie Cię okłamywać i nie mówić Ci o swoich wyjściach. Poza tym okazując zazdrość kolejny raz w negatywny sposób pokazujesz jak bardzo Ci zależy i tracisz na atrakcyjności.

Jeżeli znasz kogoś kto jest teraz w takim związku, to koniecznie wyślij mu ten artykuł! Być może uratujesz tym czyjś związek.
A po więcej wiedzy na temat budowania trwałych relacji – nie tylko na odległość, gorąco zachęcam do zapoznania się z moim najnowszym materiałem na ten temat. 


Robert Marchel
Pobierz nagranie

 

Zbliża się godzinne Szkolenie Online: "4 poziomy pracy nad związkiem"
0 Dni
0 Godzin
0 Minut
0 Sekund