Jak pocieszyć dziewczynę / chłopaka? MIT: Wszystko będzie dobrze
<< Wróć do listy

Jak pocieszyć dziewczynę / chłopaka? MIT: Wszystko będzie dobrze


Kiedy doradzam Swoim klientom na temat tego jak wrócić do byłego partnera, albo jak naprawić związek – czasami słyszę stwierdzenie: „Robert… Ale powiedz, że wszystko będzie dobrze”. I co ciekawe zawsze na to odpowiadam: „Tak, wszystkie jest i będzie dobrze – ale nie dlatego, że na pewno osiągniesz swój cel”.  W tym artykule zobaczysz o co chodzi w pułapce: „Wszystko będzie dobrze”, jak jej uniknąć i jak faktycznie pocieszyć swoich znajomych – albo samemu poczuć się znacznie lepiej niezależnie od sytuacji.
 

Jak pocieszyć swoją dziewczynę lub chłopaka?

 

Kiedy w Twoim życiu pojawia się jakiś poważny problem, jest bardzo duża szansa, że usłyszysz zdanie: „Nie martw się. Wszystko się ułoży tak jak trzeba”. Albo być może sam czasami tak pocieszasz swoich przyjaciół, kiedy oni bardzo się o coś martwią. Problem polega na tym, że po pierwsze prawdopodobnie nie masz pojęcia jak sprawy się potoczą i to są tylko puste słowa. Po drugie wierząc, że wszystko się ułoży tak jak trzeba i mając na to tak ogromną nadzieję… Programujesz swój umysł do tego, żeby czuć się FATALNIE, kiedy sprawy nie ułożą się tak jak chcesz.

 

w jaki sposób pocieszyć dziewczynę

 

Niestety ludzie bardzo często mocno przywiązują się do rozmaitych rzeczy i osób – i traktują je tak jakby na zawsze już do nich należały. Dlatego bardzo cierpią, kiedy rzeczywistość weryfikuje ich przekonanie i okazuje się, że to w cale nie było na zawsze… i zaraz możesz stracić coś co do tej pory brałeś za pewnik. Żeby pozbyć się tych przywiązań i związanego z nimi cierpienia, bardzo pomocna jest świadomość, że tak naprawdę nic w Twoim życiu nie jest Ci dane na zawsze. Żaden przedmiot, żadna osoba, cecha czy zjawisko nigdy do końca nie należy do Ciebie.  To dotyczy także Twojego zdrowia, a nawet życia. Co więcej - to tylko kwestia czasu, kiedy stracisz ABSOLUTNIE KAŻDĄ cenną dla Ciebie rzecz lub osobę.

Możesz się z tym nie zgadzać, uważać to za okrutne, ale taka właśnie jest rzeczywistość i dopóki z tym walczysz zawsze będziesz cierpiał. Jednak uświadomienie sobie tego faktu i pogodzenie się z nim sprawia, że życie staje się dużo piękniejsze i spokojniejsze. Kiedy wiesz, że nie zawsze dostaniesz w życiu to czego chcesz, jesteś w stanie bardziej cieszyć się tym co masz i nie jesteś zaskoczony, kiedy coś dzieje się nie po Twojej myśli.

Taka zdrowa i spokojna świadomość tego, że np. w każdej chwili możesz stracić swojego partnera, może sprawić, że dużo bardziej będziesz go doceniał. Mając w głowie to, że każdy pocałunek, czy każdy seks może być tym ostatnim nagle dużo bardziej to przeżywasz i mocniej się tym cieszysz. Oczywiście pod warunkiem, że jest to czysta świadomość – bez żadnego lęku. I odwrotnie, kiedy przyjmujesz coś za pewne – tak jakby miało wiecznie trwać – przyzwyczajasz się do tego i przestaje Ci to sprawiać radość. Zapominasz jak cudowną masz obok siebie osobę i przestajesz się cieszyć waszą relacją.

To dotyczy nie tylko relacji, ale praktycznie każdej rzeczy w Twoim życiu. Twojego samochodu, mieszkania, a nawet Twojego zdrowia i życia. Dlatego nie jest ważne co posiadasz, ale jaką masz wobec tego postawę i sposób myślenia. Właśnie dlatego jest możliwe, że biedny rolnik z kraju trzeciego świata, może całe życie tryskać radością, a wielki biznesmen żyjący w willi, otoczony przyjaciółmi, a do tego z piękną żoną u boku nadal może się czuć nieszczęśliwy.

Moi drodzy, rzeczywiście wszystko jest i będzie dobrze, ale nie dlatego, że nie stracisz tego o co się tak bardzo boisz – bo bardzo możliwe, że tak właśnie będzie. Wszystko jest i będzie dobrze dlatego, że nadal możesz być w pełni szczęśliwy – nawet jeżeli nie będziesz tego miał. Życie jest wspaniałe, jest lekkie i cudowne – to my przez swoje podejście do życia jesteśmy trudni.

To jest bardzo głęboka myśl poruszona w bardzo krótkim tekście, ale jeżeli chcesz dowiedzieć się znacznie więcej na ten temat, to koniecznie kliknij tutaj i zobacz to nagranie - 
Zobacz nagranie


Robert Marchel
Pobierz nagranie

 

Zbliża się Webinar: "Znajdź kobietę / faceta marzeń"
0 Dni
0 Godzin
0 Minut
0 Sekund