Flirtowanie podczas spotkania z nieznajomym - Robert Marchel
<< Wróć do listy

Jak zagadać? 3 zasady pierwszej rozmowy



Chyba nie ma takiej osoby na świecie, która nie chciałaby mieć pełnej swobody w poznawaniu nowych ludzi – a jednak, mało kto robi w tym kierunku choćby krok. Żeby z łatwością móc poznawać ludzi warto ćwiczyć całościowo swoje umiejętności komunikacyjne, ale jeśli masz je na w miarę przyzwoitym poziomie, to bardzo pomocna będzie wiedza na temat tego jaką strukturę powinna mieć ciekawa rozmowa z nowo poznaną osobą – bez względu na to, czy chcesz się z kimś zaprzyjaźnić, czy poderwać kogoś, kto wpadł Ci w oko.
Dlatego dzisiaj przedstawię Ci kilka zasad, które sporo ułatwią.

zagadanie do dziewczyny

Wyobraź sobie, że Agata jedzie pociągiem i przysiada się do niej atrakcyjny mężczyzna - Łukasz. Oczywiście ona może liczyć na to, że on sam rozpocznie rozmowę – w końcu jeśli jest prawdziwym facetem to jest to jego obowiązek – ale Łukasz okazuje się renegatem łamiącym zasady i o ten obowiązek nie dba.

 

Jak zagadać do nieznajomej dziewczyny?


Kiedy siada obok Agaty uśmiecha się tylko przyjaźnie i nic nie mówi. I w tym momencie w głowie Agaty, jak i mnóstwa innych ludzi w takiej sytuacji rodzi się odwieczne pytanie: „Jak zagadać”. Co powiedzieć, żeby zwrócić swoją uwagę i natychmiast zawrócić mu w głowie?


I właściwie do końca nie wiem, dlaczego ludzie przykładają do tego tak dużą uwagę, bo to tak jakby się przejmować pierwszym ruchem w szachach i uważać go za najważniejszy. Tymczasem jeśli nie wybełkoczesz czegoś w stylu: „Co tak stoisz, jak widły w gnoju” – to wszystko inne będzie OK. Tekstów na rozpoczęcie znajomości, będzie tyle ile sytuacji, w której się znajdziesz, ale na początek dobrze jest zadać jakieś pytanie np. „Powrót do domu po całym dniu pracy? Zgadłam?”.


Czy warto zagadać do dziewczyny, której nie znasz?


Dlaczego warto na początku pytać? Bo w ten sposób otwierasz rozmowę, zwracasz swoją uwagę i kiedy słyszysz odpowiedź to masz pewność, że tamta osoba Cię słucha. Ale uważaj, żeby nie zadawać zbyt wielu pytań na samym początku, bo wtedy rozmowa może zacząć wyglądać jak przesłuchanie, a ta nowo poznana osoba jeszcze nic o Tobie nie wie i na razie nie ma powodu do tego, żeby na wszystko Ci odpowiadać. Dlatego najważniejszą zasadą po tym jak już rozpoczniesz rozmowę jest przeniesienie jej ciężaru na siebie - poprzez ciągłe mówienie. W ten sposób pozwalasz się trochę lepiej poznać, dajesz przykład swojemu rozmówcy, że mówienie o sobie jest OK i zapobiegasz tej strasznej drętwej ciszy.



Dlatego na początku powinieneś się przygotować na to, że to Ty mówisz przez 90% czasu, a Twój rozmówca uzupełnia tylko pozostałe 10% - ale im dłużej będziecie rozmawiać, tym bardziej on powinien się otwierać i coraz mocniej będzie się angażował w rozmowę.


Dlatego po tym jak Łukasz na pytanie Agaty odpowie: „Tak. Wracam. Na szczęście to już weekend” – Agata, zamiast pytać o plany na weekend powinna odpowiedzieć coś od siebie – nawet jeśli Łukasz nie zadał jej pytania. Może powiedzieć o tym skąd ona wraca i jakie ona ma plany na weekend i dopiero wtedy może zadać kolejne pytanie. Czasami rozmowa rozwinie się bardzo szybko i druga osoba natychmiast bardziej się zaangażuje. Innym razem, może to potrwać trochę dłużej – np. dopiero wtedy, kiedy Agata poruszy temat, na którym Łukasz się doskonale zna i o którym lubi rozmawiać – ale prowadząc ją w ten sposób, Agata znacznie zwiększa swoje szanse na to, że ten dialog w ogóle się rozwinie.


W trakcie rozmowy dobrze jest też się przedstawić, ale najczęściej nie warto tego robić od razu, tylko dopiero po jakimś czasie. Możesz sobie to zostawić jako wyjście awaryjne, kiedy nagle pojawi się pustka w głowie i przez moment nie będziesz wiedział co powiedzieć. Wtedy wystarczy podać rękę i rzucić tekst: „A tak w ogóle to Agata jestem, a Ty?”



Jeśli uznasz, że osoba, którą poznałeś jest ciekawa i chcesz ją jeszcze zobaczyć, to bardzo ważne jest, żeby pod koniec rozmowy zaproponować wymienienie się kontaktami. W tym celu wystarczy zapytać: „Jak Cię znaleźć na facebooku?”. Możesz też od razu zaproponować spotkanie w innym miejscu i czasie, a kiedy tamta osoba wyrazi zainteresowanie, dodaj tylko: „Ok. W takim razie zapisz mi swój numer telefonu. Będziemy w kontakcie”.

jak podbić do dziewczyny

Nie jest do końca ważne na jakie tematy rozmawiacie, dużo bardziej liczy się to w jaki sposób prowadzisz rozmowę – jak często żartujesz, wkręcasz, droczysz się i tak dalej. Ale o tym powiem w kolejnych nagraniach tego mini kursu.


Wstyd? Wstydem jest nie zagadać do dziewczyny, która Cię zainteresowała


Tak jak wspominałem znajomość samej struktury rozmowy to nie wszystko. Warto cały czas trenować swoje umiejętności komunikacyjne, a w tym celu polecam swój 20sto dniowy kurs flirtu i ciętej riposty. Tylko teraz podczas trwania tego minikursu możesz zdobyć go z dużym rabatem, jeśli rozwiążesz zagadkę na stronie zagadka.jakzdobywac.pl

Robert Marchel


Pobierz nagranie

Zbliża się Webinar: "Znajdź kobietę / faceta marzeń"
0 Dni
0 Godzin
0 Minut
0 Sekund